خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ ساعت ۱:۲۷:۳۳

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۸۵ کارگر در دو واحد صنفی

اخراج ۸۵ کارگر در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ  ۳۵ نفر از کارکنان پیمانکاری بیمارستان اندیمشک از سوی پیمانکار این بیمارستان اخراج شدند، همچنین یک منبع در استان گلستان از اخراج ۵۰ کارگر بدنبال تعطیلی یکی از نمایندگی های شرکت ایران خودرو در گرگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ۳۵ نفر از کارکنان پیمانکاری بیمارستان اندیمشک از سوی پیمانکار این بیمارستان اخراج شدند.

به گفته منابع محلی، مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیمشک در خصوص علت اخراج گفته است نیروهایی که نسبت به اخراج آنها از بیمارستان اقدام شده رابطه استخدامی با بیمارستان نداشتند.

بنا به اظهار «سیما جمشیدی» در سالهای اخیر نیز ۷۵ نفر برای نظافت بیمارستان امام علی جذب شده بودند که به علت نداشتن رابطه استخدامی اخراج شدند.

وی افزود: “برای رفع مشکل نظافت بیمارستان به اجبار به صورت روزانه پنج نفر روزمزد در طول هفته و به طور چرخشی از ۳۵ نفر استفاده می شد”.

به گفته وی، با توجه به برگزاری مناقصه جدید پیمانکاری خدمات بیمارستان و جذب پیمانکار ، ۱۴ نفر نیرو از سوی وی جذب شد.

۵۰ کارگر نمایندگی یک شرکت خودرو سازی اخراج شدند

به گزارش ایلنا، یک منبع خبری در استان گلستان از اخراج ۵۰ کارگر بدنبال تعطیلی یکی از نمایندگی های شرکت ایران خودرو در گرگان خبر می‌دهند.

منابع کارگری در این استان گزارش کردند، نمایندگی « موحدی» ایرانخودرو که درکیلومتر یک جاده گرگان به تهران فعالیت دارد، از اول اسفند ماه جاری (۹۵) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

از قرار معلوم هرکدام از کارگر تعدیل شده تا نزدیک به ۱۸سال سابقه کاری داشته‌ وبعد از اخراج برای پیگیری وضعیت شغلی ودریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار گرکان شکایت کرده‌اند.

به نقل از کارگران اخراجی این نمایندگی خودرو در گرگان گفته می شود این تعدیل‌ها بدنبال آن اتفاق افتاده است که شهرداری گرگان اخیرا از کارفرمای این صنعتی خواسته است تا بابت فعالیت در محدوده شهری مبلغ یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان خسارت پرداخت کند.

به گفته وی این درحالیست که  احداث این واحد نمایندگی تقریبا  ۲۵ سال پیش و زمانی  انجام شد که زمینهای این  منطقه در خارج از محدوده شهری واقع شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید