خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  برگزاری چهار تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری چهار تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ صبح امروز چند صد نفر از بازنشستگان فرهنگی سراسر کشور، بیش از پانصد نفر از کارکنان شرکتی مخابرات سراسر کشور، همچنین در روز گذشته حدود ۵۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز چند صد نفر از بازنشستگان فرهنگی سراسر کشور مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این تجمع که از روزهای قبل در فضای مجازی سازماندهی شده بود، از ساعت ده صبح با حضور گسترده معلمان بازنشسته برگزار شد.

یکی از حاضران در تجمع امروز مطالبات این اعتراض صنفی را اجرای دقیق همسان سازی بازنشستگان فرهنگی با بازنشستگان بقیه ارگان‌های دولتی، افزایش سطح تسهیلات خدماتی و درمانی در قالب بیمه‌های کارآمد و پرداخت معوقات مزدی بیان کرد.

گفتنی است فرهنگیان بازنشسته پیش از این نیز بارها مقابل مجلس و دیگر نهادهای مسئول، تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

صبح امروز مقابل مجلس صورت گرفت؛ تجمع کارکنان شرکتی مخابرات در اعتراض به تبعیض گسترده

به گزارش ایلنا، صبح امروز بیش از پانصد نفر از کارکنان شرکتی مخابرات سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان می‌گویند: “از تبعیض در مخابرات خسته‌ایم؛ دستمزد و دریافتی ما با رسمی‌های مخابرات اختلاف فاحش دارد؛ دستمزد پایه ما پایین‌تر است و پاداش‌هایی که به پرسنل رسمی مخابرات پرداخت می‌شود، به ما تعلق نمی‌گیرد”.

حاضران در تجمع امروز که از ساعت نُه صبح آغاز شده، می‌گویند: “خواستار انعقاد قرارداد مستقیم با مخابرات و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، رفع تبعیض و برقراری امنیت شغلی هستیم. تجنع کنندگان معتقدند که واسطه‌ها بایستی حذف شوند تا حقوق صنفی و شغلی کارگران تامین شود”.

یکی دیگر از حاضران در این اعتراض صنفی می‌گوید: برای چندمین بار به تهران آمده‌ایم تا مسئولان صدای دادخواهی ما را بشنوند؛ حتی همکاران خانم ما با بچه کوچک آمده‌اند و از ساعات ابتدایی در این تجمع شرکت داشته‌اند؛ خدا را خوش نمی‌آید مسئولان همچنان خودشان را به خواب بزنند و پاسخگو نباشند.

صبح امروز مقابل مجلس انجام شد؛ تجمع جمعی از کارگران در اعتراض به روند تعیین دستمزد سالانه

به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

در این تجمع که توسط اتحادیه آزاد کارگران ایران سازماندهی شده بود، حاضران خواستار افزایش عادلانه دستمزدها براساس میزان سبد‌هزینه شدند و اعلام کردند روند همیشگی تعیین دستمزد که به نفع دولت و کارفرمایان است، بایستی خاتمه یابد.

یکی از حاضران در این تجمع با بیان این که سالهاست با امضای طومارهای اعتراضی خواسته افزایش عادلانه مزد مطرح شده،  اظهار داشت: امروز یک نامه اعتراضی خطاب به کمیسیون اجتماعی مجلس نوشته بودیم که تحویل نمایندگان دادیم.

شعار کارگران ستاره خلیج فارس در تجمع روز گذشته: وعده وعید نمیخوایم، دستمزد و عیدی میخوایم

به گزارش ایلنا، روز گذشته حدود ۵۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس در اعتراض به چهارماه معوقات مزدی تجمع کردند.

از ساعات آغازین صبح روز گذشته، حدود ۵۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس که زیرمجموعه شرکت تهران جنوب محسوب می‌شوند، در اعتراض به ۴ ماه معوقات مزدی در محوطه پالایشگاه تجمع کردند.

این کارگران که دستمزد آنها از آبان ماه پرداخت نشده با سردادن شعار «وعده وعید نمیخوایم، دستمزد و عیدی میخوایم» خواستار رسیدگی مسئولان پالایشگاه و مدیران شرکت‌های پیمانکاری شدند.

یکی از حاضران در تجمع روز گذشته می‌گوید: “در ساعات پایانی تجمع، مسئولان باز هم با حضور در جمع کارگران به وعده و وعید دادن پرداختند اما ما کارگران حرفمان این است که بهتر است دقیق مشخص کنند که چه زمان قرار است دستمزد ما را بدهند و چه مقدار از معوقات را می‌خواهند بپردازند”.

این کارگر با بیان این که شب عید است و شرمنده خانواده هستیم، افزود: “با پرداخت‌های نصفه نیمه و وعده‌های سرخرمن مشکلات کارگران حل نمی‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید