خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  فرو‌ ریختن سقف یک کلاس مدرسه فرسوده در روستای زهوکی شهرستان میناب

فرو‌ ریختن سقف یک کلاس مدرسه فرسوده در روستای زهوکی شهرستان میناب

خبرگزاری هرانا ـ بر اثر بارندگی‌های اخیر سقف کلاس درس مدرسه فضه روستای زهوکی بخش بندزرک شهرستان میناب فروریخت. در این ریزش سقف صدمه‌ای به دانش‌آموزان وارد نشده، اما دانش‌آموزان مدرسه مجبور هستند همانند گذشته در این کلاس‌های غیراستاندارد و فرسوده ادامه تحصیل دهند و در حال حاضر جان ۹۹ دانش‌آموز این دبستان درخطر جدی است.

 به گزارش خبرگزاری رانا به نقل از ایسنا،‌ باران روز گذشته در شهرستان میناب منجر به تخریب و فروریختن سقف کلاس درس مدرسه فضه روستای زهوکی بخش بندزرک این شهرستان شد.

دانش‌آموزان این‌گونه مدارس مجبور هستند همانند گذشته در این کلاس‌های غیراستاندارد و فرسوده ادامه تحصیل دهند و در حال حاضر جان ۹۹ دانش‌آموز این دبستان درخطر جدی است.

این ریزش سقف کلاس سبب اعتراض بسیاری از اولیای دانش‌آموزان این مدرسه شد که این والدین خواستار پیگیری موضوع ریزش سقف کلاس  مدرسه فضه شدند.

 مدیر مدرسه تخریبی افزود: “دبستان فضه زهوکی یا همان میرزای شیرازی سابق قدمتی دیرینه دارد و قسمتی از آن در سال ۱۳۴۲ بناشده است”.

خانم رنجبری بیان کرد: “متأسفانه مدرسه ما مخروبه و قدیمی است و چند سال پیش این مدرسه از سوی سازمان نوسازی مدارس تخریبی محسوب شد”.

وی اظهار کرد: “در این کلاس درس ۱۸ دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند و اگر این اتفاق در ساعتی که دانش‌آموزان حضور داشتند به وقوع می‌پیوست معلوم نبود چه عواقبی نصیبشان می‌شد”.

 جان دانش‌آموزان در کلاس‌های غیراستاندارد درخطر است

یکی از این والدین دانش‌آموزان با بیان اینکه در اثر بارندگی سقف این مدرسه ریزش کرده است گفت: “این مدرسه فرسوده است و به جهت غیراستاندارد بودن در حال فروریختن است که جان دانش‌آموزان و فرزندان ما را تهدید می‌کند”.

امیر سالاری بیان کرد: “این مدرسه قدمتی دیرینه دارد و افراد بسیاری در آن تحصیل کردند که هم‌اکنون پست‌های کلیدی در شهرستان  دارند و نیازاست این مدرسه با توجه به قدیمی بودن آن تعمیر و بازسازی شود”.

وی با بیان اینکه مسئولان کوتاهی می‌کنند، خاطرنشان کرد: “از مسئولان می‌خواهیم به فکر جان فرزندان ما در کلاس درس‌ باشند، چراکه این مدرسه فرسوده و قدیمی است و باید فکری اساسی برای آن شود”.

سالاری تصریح کرد: “حتماً باید بچه‌های مردم در این مدرسه فرسوده کشته شوند تا مسئولان به فکر تعمیر و بازسازی مدرسه شوند”.

خوشبختانه در این ریزش سقف صدمه‌ای به دانش‌آموزان وارد نشده اما سایر کلاس‌های مدرسه فضه نیز در حال فروریختن است و اگر باران شدید دیگری ببارد سقف آن کلاس‌ها نیز فرو خواهد ریخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید