خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دو تجمع اعتراضی کارگری برگزار شد

دو تجمع اعتراضی کارگری برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ در روز جاری تجمع صنفی کارگران مجتمع صنعتی پلی اکریل اصفهان به دلیل مداخله عوامل انتظامی ناتمام ماند، همچنین در تجمعی دیگر نزدیک به ۲۶۰ کارگر کارخانه شیشه قزوین از سه روز پیش به دلیل طولانی شدن معوقات مزدی خود در اعتراض هستند و این در حالی است که ظاهرا کارفرمای این واحد تولیدی در صدد اجرای سیاست‌های تعدیلی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تجمع صنفی صبح امروز (شنبه/ ۳۰ بهمن) کارگران مجتمع صنعتی پلی اکریل اصفهان به دلیل مداخله عوامل انتظامی ناتمام ماند.

براساس اطلاعاتی که از طریق شماری از این کارگران در اختیار قرار گرفته است، قرار بود برای ساعت ۸ صبح امروز تجمع صنفی در اعتراض به معوقات مزدی و توقف فعالیت‌های کارخانه پلی‌اکریل اصفهان در اطراف این واحد صنعتی برگزار شود که در نهایت این اتفاق صورت نگرفت.

در تجمع ناتمام امروز، کارگران پلی اکریل اصفهان قصد داشتند تا از استانداری و دولت بخواهند که با تخصیص اعتبارات مالی مناسب، جلوی تعطیلی کامل این مجتمع صنعتی را گرفته و سقوط امنیت اقتصادی و اجتماعی بیش از هزار خانوار جلوگیری کنند.

گفته می‌شود در همین رابطه شماری از کارگران این واحد تولیدی در اطراف جاده مبارکه جمع شده‌بودند که در نهایت توسط عوامل انتظامی متفرق شده و به وسیله اتوبوس‌‌هایی که جزء ناوگان سرویس کارکنان پلی‌اکریل محسوب می‌شود به محل کارخانه منتقل می‌شوند.

بیش از ۱۷۰۰ نفر از کارگران پلی اکریل اصفهان به عدم دریافت ۷ ماه از دستمزد (مرداد تا بهمن) ۹۵، پرداخت نشدن کامل دستمزد تیر ماه و تعطیلی کامل این مجتمع صنعتی، اتمام قراردادها و و معرفی آنها به بیمه بیکاری بازمی‌گردد.

آنطور که کارگران پلی اکریل اصفهان می گویند قرارداد بیش از ۵۰۰ نفر از آنها از فردا (یکشنبه/ ۱اسفند) به پایان می‌رسد و در راستای تصمیمی که از قبل اتخاذ شده است، قرار است همه آنها را برای دریافت بیمه بیکاری به اداره کار اصفهان معرفی شوند.

در خصوص باقیمانده کارگران نیز که شمار آنها تا حدود هزار و دویست نفر برآورد می شود نیز گفته می‌شود پس از آنکه قراردادهای این کارگران نیز در  ۳۰ فروردین سال ۹۶ به پایان رسید، همه آنها برای دریافت بیمه بیکاری معرفی خواهند شد.

به دلیل طولانی شدن معوقات مزدی صورت گرفت؛ اعتراض صنفی کارگران شیشه قزوین سه‌روزه شد

به گزارش ایلنا، نزدیک به ۲۶۰ کارگر کارخانه شیشه قزوین از سه روز پیش به دلیل طولانی شدن معوقات مزدی خود در اعتراض هستند و این در حالی است که ظاهرا کارفرمای این واحد تولیدی در صدد اجرای سیاست‌های تعدیلی است.

این کارگران در تماس‌های جداگانه گفتند که از روزپنجشنبه (۲۸ بهمن ماه) دست از کار کشیده‌اند تا اعتراض خود را به آنچه که ۵ ماه مطالبات مزدی سال ۹۵ عنوان می‌شود، نشان دهند.

آنها در عین حال یادآور شدند: “نزدیک به ۲۶۰ کارگر هستیم که در آستانه شب سال نو با حجمی از معوقات مزدی روبرو هستیم و همین مسئله برمشکلات اقتصادی خانواده‌های ما افزوده است”.

به ادعای این کارگران تا به این لحظه کارفرمای آنها جدیت مشهودی برای پرداخت معوقات مزدی و نیز عیدی پایان سال نشان نداده است و همین مسئله بر دغدغه‌های آنها افزوده است زیرا تا به این لحظه شمار قابل توجهی از آنها در پرداحت اجازه مسکن خود با مشکل مواجه شده‌اند.

این در حالی است که ظاهرا کافرمای این واحد تولیدی در روزهای گذشته راجع به تعئیل احتمالی شماری از کارگران شیشه قزوین صحبت‌های کرده است.

کارگران تاکید دارند با وجود آنکه چندین نوبت در محوطه کارخانه تجمع اعتراضی بر پا کرده اند اما کارفرما اعتنایی به تامین امنیت شغلی و وضعیت پرداخت مطالبات معوقه آنان نداشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید