خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران کارخانه سیمان مسجد سلیمان، کارگران کارخانه جهان الکتریک نیشابور و بیش از ۳۰۰ کارگر کاشی شیر کوه یزد، از معوقات مزدی چهار الی شش ماه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه سیمان مسجد سلیمان که دست‌کم حدود چهار ماه مزد معوقه طلبکارند می‌گویند که حاضرند در صورت تامین نِسیه‌ای اقلام مورد نیاز خانواده‌های خود به فعالیت سابقشان در این واحد تولیدی بازگردند.

در ادامه گرفتاری‌هایی که تاکنون کارگران کارخانه سیمان مسجد سلیمان با کارفرما برسر دریافت معوقات مزدی خود و راه‌اندازی فعالیت‌های این واحد تولیدی دارند، کارگران یاد شده اعلام‌کردند که حاضرند در صورت تامین نِسیه‌ای حداقل اقلام ضروری زندگی، فعالیت روزانه خود را از سر بگیرند.

براساس اطلاعاتی که توسط منابع ایلنا بدست آمده است ظاهرا در جلسه‌ای که روز گذشته میان شماری از کارگران مسجد سلیمان با مسئولان محلی برگزار شده است، موضوع پرداخت دست‌کم سه ماه از مجموع مطالبات مزدی تمامی کارگران رسمی، قراردادی و پیمانکاری و…. مطرح شده است.

در عین حال از جانب این کارگران سیمان مسجد سلیمان پیشنهاد دیگری نیز مطرح شده است که براساس آن چنانچه کارفرمای آنها به کمک فرمانداری مسجد سلیمان با اصناف، فروشگاه‌ها، نانوایی‌، درمانگاه، داروخانه و پمپ‌بنزین این شهرستان بر سر تامین اقلام مورد نیاز خانواده‌های کارگران توافق کند، آنها حاضرند تا به کار سابق خود بازگردند.

کارگران ارائه دهنده این پیشنهاد می‌گویند: “ما خواهان تامین اقلام مورد نیاز خانواده‌های خود هستیم برای همین اگر امکان استفاده نسیه از خدمات مراکز یاد شده میسر باشد حاضرهستیم به کار سابق بازگردیم”.

کارخانه حدود ۴۷۰ کارگر دارد که این کارگران از حدود دو ماه قبل به دلیل پرداخت نشدن مطالبات ۴ ماه گذشته خود دست به اعتراض صنفی زده اند و در انتظار پرداخت مطالبات معوقه و آغاز فعالیت کارخانه ازسوی مسئولان هستند.

این وضعیت در حالی است که طی روزهای گذشته فعالیت این کارخانه توسط کارفرما متوقف شده است.

تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران جهان الکتریک ادامه دارد

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه جهان الکتریک نیشابور می‌گویند که کارفرما این واحد صنعتی هنوز بابت مطالبات مربوط به دستمزد چهارماه گذشته حدود ۱۸۰ کارگر هنوز با آن‌ها تسویه حساب نکرده است.

تعدادی از کارگران جهان الکتریک  در تماسی افزودند: “به‌صورت مشخص حدود ۱۸۰ کارگر در این واحد تولیدی با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که میانگین حجم معوقات مزدی آنها تا۴ ماه می‌رسد”.

به ادعای کارگران این کارخانه؛ کارفرما به بهانه کمبود منابع مالی از پرداخت مطالبات معوقه آنان در حالی خوداری می‌کند که وضعیت تولید و فروش این واحد تولیدی در سال جاری مطلوب بوده است.

از قرار معلوم این کارگران که بیش از ۱۵ سال سابقه کار در این کارخانه را دارند، به دلیل مشکلات معیشتی بیش از این نمی‌توانند منتظر پرداخت دستمزدشان بمانند و به همین دلیل از مسئولان استانداری وفرمانداری شهرستان نیشابوور خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده‌اند.

کارگران کارخانه کاشی شیرکوه یزد ۶ ماه معوقات مزدی دارند

به گزارش ایلنا، بیش از ۳۰۰ کارگر کاشی شیر کوه یزد، شش ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم، مراجعات کارگران به کارفرما وهمچنین تجمعات چند روز  گذشته آنان مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان تفت جهت پیگیری وضعیت معوقات مزدی تا کنون بی نتیجه مانده است.

کارگران این کارخانه که در شهرستان تفت استان یزد واقع است، می گویند در تجمعات دو روزه آنان که در روز های ۲۴ و۲۵ بهمن ماه که مقابل ساختمان فرمانداری انجام شده است مسئولان فرمانداری وعده پرداخت دو ماه از مطالبات مزدیشان را تا پایان هفته جاری داده اند.

به گفته آنها ،در آستان نوروز سال ۹۶، کارگران این واحد تولیدی در تامین مایحتاج خانوار با مشکلات جدی مواجه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید