خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵, 25th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ساعت ۲۲:۲۴:۳۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کارگران  >  برگزاری چهار تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری چهار تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ در روز جاری، کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل برای چندمین بار متوالی و در روز گذشته ۶۰۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، گروهی از کارگران کارخانه رینگ سازی مشهد و جمعی از مردم اهواز در پی بحران اخیر ریزگردها در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل برای چندمین بار متوالی با هدف احقاق حقوق خود مقابل استانداری اردبیل تجمع کردند.

کارگران ذوب‌آهن اردبیل صبح امروز با هدف اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود از سوی کارفرمای کارخانه ذوب‌آهن اردبیل مقابل استانداری تجمع کردند.

این کارگران با اشاره به پرداخت نشدن حقوق خود به مدت ۱۳ ماه توسط این کارخانه خواستار رسیدگی مسؤولان ارشد استانی به این موضوع شدند.

استاندار اردبیل نیز در این باره با بیان اینکه کارخانه ذوب‌آهن اردبیل یک شرکت خصوصی بوده خواستار مراجعه کارگران به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شکایت از کارفرما شد.

مجید خدابخش بیان کرد: “استانداری در این خصوص نمی‌تواند کاری برای کارگران کند و لازم است این کارگران برای گرفتن حق خود شکایت کرده تا این موضوع توسط شورای کار پیگیری شود”.

کارگران کارخانه ذوب‌آهن بیان کردند: “۱۳ ماه است مطالبات ما پرداخت نشده و افرادی که به دلیل اعتراض برای دریافت حق وحقوق خود اقدام کرده بودند از جانب کارفرما اخراج شدند”.

۴۰۰ نفر از نیروهای این کارخانه بومی بودند که طی چند ماه به نصف کاهش یافته و همگی اخراج شدند.

سال قبل این کارخانه را به شخص دیگری به اجاره واگذار کردند که این شخص نتوانست مشکل کارخانه را حل کنند.

۶۰۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای سومین روز متوالی

به گزارش ایلنا، روز گذشته ۶۰۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای سومین روز متوالی در اعتراض به معوقات چند ماهه خود در محل ورودی این شرکت دست به تجمع صنفی زدند.

بر همین اساس، این کارکنان و کارگران گروه ملی صنعتی فولاد در اهواز صبح دیروز مقابل این شرکت تجمع کرده و خواهان پرداخت مطالبات خود از سوی شرکت شدند.

بنا به اظهارات یکی از کارکنان شرکت گروه ملی صنعتی فولاد در اهواز، علت تجمع کارگران این شرکت معوقات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد در اهواز از مهر ماه امسال بوده که به دلیل پرداخت نشدنحق بیمه، تمدید دفترچه بیمه آنها مقدور نیست.

به گفته این کارگر، آنها در گذراندن زندگی روزمره خود دچار مشکل شده اند و وعده و وعیدهای مدیرکارخانه جهت پرداخت معوقات به ‌رغم گذشت چند ماه هنوز هیچ اقدام جدی صورت نگرفته است.

از قرار معلوم، یکی از مسئولان شرکت صبح امروز در جمع کارگران وعده پرداخت معوقه را در مدت چهار روز آینده داده است اما اعتراض کارگران همچنان ادامه دارد.

روز گذشته؛ تجمع کارگران رینگ مشهد در اعتراض به تعویق مزایای مزدی

به گزارش ایلنا، گروهی از کارگران کارخانه رینگ سازی مشهد، حوالی ظهر روز (سه شنبه ۲۶ بهمن ماه) در اعتراض به پرداخت نشدن برخی از مزایای مزدی مقابل دفترنهاد صنفی این کارخانه تجمع کردند.

کارگران این واحد صنعتی گفتند: “حوالی ظهر امروز بیش از ۴۰۰ کارگر شاغل در این کارخانه در اعتراض به پرداخت نشدن برخی مزایای مزدی خود مقابل دفتر نهاد صنفی کارخانه تجمع کردند”.

کارگران این واحد تولیدی می گویند، شرکت رینگ سازی مشهد هر ساله عیدی سالانه کارگران را ۲۱ تا ۲۲ بهمن  ماه پرداخت می‌کرد اما مدیریت جدید با تغییر روال پیشین هنوز این مبلغ را به کارگران پرداخت نکرده  واین موضوع باعث اعتراض کارگران شده‌است.

طبق اظهارات آنان، علاوه بر آن، کارفرما دو سال است مبلغی را که طبق عرف کارگاه به عنوان پاداش مدیریتی به ۱۲۰۰کارگر پرداخت می‌کرد، به‌طور کامل قطع  کرده‌است.

کارگران در ادامه دلیل قطع شدن پرداخت این مزایا را تصمیم مدیریت جدید کارخانه اعلام کرد و گفت: اتخاذ این تصمیم باعث نگرانی آنها شده‌است.

تجمع اعتراضی مردم اهواز در پی آلودگی هوا

به گزارش ایسنا، عصر روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن جمعی از مردم اهواز در پی بحران اخیر ریزگردها، قطعی متناوب آب و برق و انتقال آب کارون برای دومین روز متوالی مقابل درب استانداری تجمع کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید