خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  خواهران آتنا دائمی در پرونده شکایت سپاه تبرئه شدند / سند

خواهران آتنا دائمی در پرونده شکایت سپاه تبرئه شدند / سند

خبرگزاری هرانا – بر اساس حکم ابلاغ شده در روز جاری، دو خواهر آتنا دائمی، مدافع حقوق بشر زندانی، از اتهامات مطروحه بواسطه شکایت سپاه پاسداران در مرحله بازپرسی در دادسرای شهید مقدس اوین، تبرئه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس حکم صادره در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شهید مقدس زندان اوین، انسیه و هانیه دائمی، دو خواهر آتنا دائمی، مدافع حقوق بشر محبوس در بند زنان این زندان، از اتهامات مطروحه بواسطه شکایت ارگان سپاه پاسداران تبرئه شدند.

بر اساس این حکم، برای اتهامات «توهین به رهبری، توهین و ضرب و جرح عمدی» قرار منع تعقیب صادر شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده دائمی در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “اتهام توهین به رهبری از قبل جز اتهامات خواهران آتنا نبود و به آنها تفهیم نشده بود، اما در این حکم منع تعقیب از این اتهام هم آمده است.”

لازم به یادآوری است، مورخ چهارم بهمن ماه جلسه رسیدگی به اتهامات سه عضو خانواده آتنا دائمی در دادسرای شهید مقدس زندان اوین برگزار شد. دو خواهر و یکی از دامادهای این خانواده در این جلسه حضور پیدا کردند. بر اساس نظر بازپرس، داماد این خانواده از اتهامات تبرئه شد و خانم ها انسیه و هانیه دائمی پس از تفهیم اتهام با صدور قرار کفالت آزاد شدند.

در این جلسه، برای انسیه و هانیه دائمی با تفهیم اتهامات «ممانعت از اجرای حکم و توهین به ماموران نظام» قرار ۴۰ میلیون تومان کفالت صادر و حسین فاتحی داماد این خانواده از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

هرانا پیش از این گزارش کرده بود، در پی پرونده سازی جدید علیه آتنا دائمی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین روز هفتم دی ماه سه عضو خانواده دائمی از جمله دو خواهر و شوهر خواهر او به دادسرای شهید مقدس زندان اوین احضار شدند.

پیش‌تر، آتنا دائمی با شرح اتهامات مطرح شده توسط سپاه ثارالله در پرونده جدید مفتوحه علیه خود «دفاعیه ای» سرگشاده در مقابل آن نوشته بود. خانم دائمی در این نوشتار به رفتارهای غیرقانونی نیروهای بازداشت کننده خود و چگونگی پرونده سازی خلاف واقعیت آنان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید