خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  نامه سرگشاده فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند به وزیر صنعت، معدن و تجارت

نامه سرگشاده فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند به وزیر صنعت، معدن و تجارت

خبرگزاری هرانا ـ اظهارات روز گذشته نعمت‌زاده مبنی بر اینکه «وجود ۴ گورخر در منطقه بهرام گور نباید مانع معدنکاوی در این منطقه شود»، انتقادات بسیاری را به همراه داشت. عباس میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند در نامه ای سرگشاده خطاب به این وزیر، درخواست اجرای «طرح ساعتى با محیط‌ بان» در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت را مطرح کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، اظهارات ضدزیست‌محیطی روز گذشته محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در بیست و یکمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران مبنی بر اینکه وجود ۴ گورخر در منطقه بهرام گور نباید مانع معدنکاوی در این منطقه شود، انتقادات بسیاری را در میان فعالان و مسئولان محیط زیست به همراه داشت که نامه سرگشاده عباس میرزاکریمی رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند خطاب به  وزیر دولتی که خود را محیط زیستی می‌نامد یکی از آنهاست.

در این نامه، وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت به حضور در طرح در «طرح ملی ساعتى با محیط‌ بان» شده است. طرحی که  همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵، با هدف ارتقای سطح آگاهی‌های محیط زیستی دانش‌آموزان و آشنایی با وظایف محیط بانی و مناطق حفاظت شده در استان‌های مختلف کشور به اجرا در آمده است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

“باسمه تعالى

“نامه سرگشاده”

مورخه ٩۵/١١/٢۴

به جناب آقاى مهندس نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

از: محیط بان دماوند

موضوع: درخواست اجرای «طرح ساعتى با محیط‌ بان» در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت

با سلام

احتراماً اظهارات جنابعالى را در اخبار ۲۰:۳۰ در خصوص لزوم معدنکاوی در منطقه بهرام گور و تکثیر و پرورش گورخر ایرانى توسط معدنکاران مشاهده کردم!!

با عنایت به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست این روزها در مدارس ابتدائى به طور جدی در حال اجراى «طرح ساعتى با محیط‌ بان» به منظور ارتقاء فرهنگ و دانش محیط زیستی دانش‌آموزان است متاسفانه پس از مصاحبه جنابعالی متوجه شدم که ما در سازمان حفاظت محیط زیست چقدر از قافله اطلاع رسانى و فرهنگ سازى محیط زیست در جامعه عقب هستیم! چرا که انتظار نمی‌رفت پس از فرمایش مقام معظم رهبرى در اسفند ماه ١٣٩٣ و ابلاغ سیاست هاى کلى نظام در خصوص حفظ محیط زیست شاهد چنین مصاحبه اى باشیم!!

لذا استدعا دارم دستور فرمایید «طرح ساعتى با محیط‌ بان» در آن وزارت خانه نیز با حضور حضرتعالى به اجرا درآید!! در غیر این صورت بعید نیست که اینجانب نیز عن قریب، در خصوص افزایش تولید و البته ارتقاء کیفیت خودرو مصاحبه‌ای مشابه داشته باشم، و یا در صورت اقدام آن وزارتخانه نسبت به تکثیر گورخر، من هم نسبت به ساخت خوردرو اقدام نمایم؛ البته از نوع با کیفیت!

با احترام،
عباس میرزاکریمى_محیط بان دماوند”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید