خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ساعت ۲۳:۳۲:۳۶

    خانه  > اصناف, کارگران  >  پنج تجمع اعتراضی صنفی برگزار شد

پنج تجمع اعتراضی صنفی برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته جمعی از کارگران پروژه‌های غیرهمسطح گرگان و در روز جاری بیش از ۲۰۰ کارگر شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، کارگران سیمان مسجد سلیمان، جمعی از مرغداران کشور و تعدادی از مهندسین و اعضای سازمان نظام مهندسی استان یزد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، بیش از ۲۰۰ کارگر شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، صبح امروز در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز با اعلام این خبر گفتند: “صبح امروز یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) بیش از دویست نفر از همکاران آن‌ها در مقابل ساختمان استانداری تجمع صنفی برپا کردند”.

این کارگران افزودند: “بیش از ۷۰۰ کارگر هستیم که چهارماه است مزد پرداخت نشده طلبکاریم و تا این لحظه با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مربوطه هیچ تغییری در شرایط ما ایجاد نشده‌است”.

طبق اظهارات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، کارفرما در تجمعات قبلی با حضور در جمع معترضان این مجموعه صنعتی، پرداخت مطالبات آنان را منوط به افزایش تولید کرده بود.

کارگران معترض با یادآوری اینکه محل کار آنها پیش از این متعلق گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا  بود که پس از ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی و مصادره اموال متهم اصلی پرونده در دی ماه سال ۹۱ اخیرا به یکی از بانکها  طلب کار واگذار شده است در خاتمه افزودند: “در حال حاضر بابت دستمزد  مهر ،آبان آذر ودی ماه خود  از کارفرما طلبکاریم و این در حالی است که  تعدادی دیگری از  همکرانمان مطالبات مربوط به تسویه حساب ۹ ماه گذشته خود را نگرفته‌اند”.

نمایندگان کارگران سیمان مسجد سلیمان استعفا کردند؛ اعتراض صنفی به روز سی‌‌وهشتم رسید

همزمان با سی وهشتمین روز از اعتراض کارگران سیمان مسجد سلیمان، منابع کارگری در این واحد تولیدی از استعفای اعضای شورای کارگری کارخانه در هفته گذشته خبر می دهند.

تعدادی از کارگران کارخانه سیمان مسجد سلیمان در تماسی گفتند که همه اعضای شورای اسلامی کار این واحد تولیدی در روز چهارشنبه گذشته (۲۰ بهمن ماه)  استعفا کرده‌اند.

آنطور که اطلاعات منتقل شده از این کارگران نشان می‌دهد دلیل این استعفا اعمال فشاری بوده است که از سوی مسئولان شهرستانی واستانی برای پایان دادن اعتراض صنفی کارگران سیمان مسجد سلیمان وارد شده است.

به گفته کارگران از زمانی که اجتماع صنفی آنان در محوطه کارخانه آغاز شده است نه تنها کارفرما اهمیتی به پرداخت مطالبات عقب افتاده آنان نداده بلکه بدور از انتظار ما مسئولان استانی وشهرستانی برای  خاتمه اعتراضات کارگری فشار زیادی را به اعضای شورای کارگری وارد کرده بودند که در نتیجه آن  ناچارا همه اعضای شورای کارخانه استعفاء کردند.

به صورت مشخص این کارگران می‌گویند: “ظاهرا وعده‌هایی که کارفرمای کارخانه برای  پرداخت طلب ما کارگران داده بود در همان حد شعار باقیمانده است و انگار قرار نیست کسی به غیر از  خود ما پیگیر مطالبات صنفی مان باشد”.

این کارگران در عین حال از نهادهای صنفی کارگری ودولتی در استان خوزستان وشهرستان مسجد سلیمان انتقاد کرده و گفتند: “این نهادها تا این لحظه در پیگیری مطالبات آنها هیچ  اقدامی نکرده‌اند”.

این کارگران که شمار آنها تا ۴۸۰ نفر برآورد می‌شود بابت ۵  تا ۱۶ماه معوقات مزدی خود طلبکارند و به همین دلیل از تقریبا ۳۸روز قبل با تجمع در محوطه کارخانه خواستار معوقات مزدی خود شده‌اند.

به گفته یکی از کارگران این کارخانه  در حالی اجتماعات صنفی امروز نیز در محوطه کارخانه ادامه دارد که روز گذشته برای اولین بار اجتماعات صنفی خود را از داخل کارخانه به مقابل ساختمان فرمانداری انتقال دادیم.

طبق اظهارات این کارگر معترض همچنین  دیروز شخص فرماندار شهرستان مسجد سلیمان در پی گیری مطالباتمان وعده رسیدگی داده است.

صبح امروز صورت گرفت؛ تجمع جمعی از مرغداران کشور مقابل مجلس

به گزارش ایلنا، جمعی از مرغداران سراسر کشور صبح امروز (یکشنبه ۲۴ بهمن) مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع کنندگان پلاکاردهایی همچون «منتخبین ملت حمایت،حمایت»، «مرغداران و کارگران بیکار شدند» و «عامل نابودی مرغدار سازمان جهاد است» را در دست داشتند.

تجمع و اعتراض مهندسین یزدی بعد از خبر تابناک یزد درباره تخلفات نظام مهندسی یزد

به گزارش تابناک، امروز صبح (یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵) تعدادی از مهندسین و اعضای سازمان نظام مهندسی استان یزد در اعتراض به عدم اجرای حکم درباره تخلفات برخی از اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی استان یزد تجمع کردند.

در این تجمع مهندسین یزدی با نوشته های خواستار برخورد قاطع وزیر راه و شهرسازی در این خصوص شدند.

گفتنی است روز گذشته سایت تابناک یزد از حکم شورای انتظامی نظام مهندسی کشور و دیوان عدالت اداری در خصوص ضبط فوری پروانه اشتغال چهار عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان یزد و سکوت و اهمال مسئولان ارشد استان در اجرای این حکم خبر داده بود.

معوقات مزدی کارگران پروژه های غیرهمسطح گرگان؛ کارگران مقابل شهرداری تجمع کردند

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران پروژه‌های غیرهمسطح گرگان که در شش ماه گذشته دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند، روز گذشته مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

از قرار معلوم، این کارگران طرف قرارداد با یک شرکت پیمانکاری هستند که این شرکت وصول نشدن بدهی‌های خود از شهرداری را دلیل این تاخیر عنوان می‌کند.

این کارگران که تعداد آنها بیش از صد نفر است، پیش از این نیز در دی ماه مقابل شهرداری گرگان جمع شده و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

کارگران می‌گویند: “مناقشات بین شرکت پیمانکاری و شهرداری به ما مربوط نمی‌شود و بایستی شهرداری به گونه‌ای بر عملکرد پیمانکاران زیرمجموعه خود نظارت کند که حق و حقوق کارگران به موقع پرداخت شود”.

این کارگران در آستانه سال نو با ابراز نگرانی از این دیرکرد می‌گویند: اگر این حقوق معوقه پرداخت نشود، شب عید به مشکل برمی‌خوریم و این شرایط واقعا غیرقابل تحمل است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید