خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ساعت ۲۰:۳۷:۴۷

    خانه  > slide, اعدام  >  اعدام یک زندانی در زندان ماکو

اعدام یک زندانی در زندان ماکو

خبرگزاری هرانا ـ صبح روز چهارشنبه هفته گذشته یک زندانی که با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” به اعدا محکوم شده بود در زندان ماکو اعدام شد. دو زندانی در زندان دیزل آباد کرمانشاه که اعدامشان به تعویق افتاد به بند بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه یک زندانی به نام “طاهر سعیدی” ۳۸ ساله در زندان ماکو اعدام شد. این زندانی سال ۱۳۸۹ با اتهام ۲ کیلوگرم هروئین و ۳۰۰ گرم شیشه بازداشت و ۱۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۱ در دادگاه انقلاب ماکو به اعدام محکوم شد.

یکی از نزدیکان این زندانی گفت: “در دادگاهی که سال ۹۲ تشکیل شده بود، به طاهر گفتند حکم اعدامت لغو خواهد شد و به ۲۰ سال زندان محکوم می‌شوی ولی قاضی پرونده با اینکه او را به زندگی امیدوار کرده بود اعدامش کرد.”

اعدام این زندانی که از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده در حالی صورت می‌گیرد که گزارش‌ها نشان میدهند، اجرای حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران به دلیل برگزاری جشن‌های دهه فجر متوقف شده است.

همچنین خبرهایی که از زندان کرمانشاه رسیده حاکی از آن است که دو زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند روز پنج شنبه ۱۴ بهمن ماه جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند اما روز شنبه ۱۶ بهمن ماه به سلول‌های خود بازگشتند.

یکی از این زندانیان که به گفته بستگانش بیگناه است “محمدکریم عزیزپناه” ۴۳ ساله و فرزند عمر نام دارد. وی سال ۱۳۹۱ به اتهام حمل ۳ کیلو و ۳۵۰ گرم شیشه در کرمانشاه بازداشت و ۱۱ آذر ماه سال ۱۳۹۲ در دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شد.

یکی از بستگان این زندانی گفت: “محمدکریم صاحب دو فرزند است، این مواد به هیچ وجه مال او نبوده. او مسافرکش بود و مسافر برده بود که نرسیده به کرمانشاه دستگیر شد و دیگر برنگشت.”

زندانی دیگر که فعلاً اعدام وی به تعویق افتاده “حمیدرضا ریباز” ۳۵ ساله نام دارد. وی سال ۱۳۸۵ با اتهام ۲ کیلو شیشه و ۲۰۰ گرم کراک بازداشت و سال ۱۳۹۰ در دادگاه کرمانشاه به اعدام محکوم شد. این دومین بار است که اجرای حکم این زندانی به تعویق میافتد.

منابع مطلع میگویند علت به تعویق افتادن اجرای حکم این دو زندانی برگزاری جشنهای مربوط به دهه فجر بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید