خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی در دو واحد صنفی

معوقات مزدی در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ پرداخت مطالبات مزدی حدود ۱۵۰ کارگران شهرداری بندر ماهشهر در استان خوزستان ۵ ماه به تاخیر افتاده است، از سوی دیگر نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که در حال حاضر پرستاران استان ۲۸۰ میلیارد تومان معوقات دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پرداخت مطالبات مزدی حدود ۱۵۰ کارگران شهرداری بندر ماهشهر در استان خوزستان ۵ ماه به تاخیر افتاده است.

کارگران شاغل در مجموعه‌های شهرداری بندر  ماهشهر  واقع در استان خوزستان هنوز دستمزد ۵  ماهه گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران می‌گویند: شهرداری مدعی است مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است. همچنین بخشی از بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته این کارگران، مسئولان شهرداری ماهشهر ماههاست که میگویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.

در همین رابطه نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام با تایید تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران بند ماهشهر به یک رسانه محلی گفته است: “شهرداری بندر ماهشهر که مدعی مشکل تامین منابع مالی است می‌تواند با منابع مالی که اخیرا  از محل ارزش افزوده به حساب شهرداری ماهشهر  واریز شده است مطالبات کارگران زیر مجموعه خود را پرداخت کند”.

علی گلمرادی با بیان اینکه یقیناً با توجه به بهبود  وضعیت مالی شهرداری‌ ماهشهر هیچگونه عذر و بهانه‌ای برای پرداخت نکردن معوقات مالی کارگران خدماتی وفضای سبز  وجود ندارد افزوده است: “کارگران شهرداری ماهشهر قشر سخت کوش و فهیمی هستند که در شرایطی که ۵ ماه دستمزد دریافت نکرده اند در انجام وظایف خود کوتاهی نمی کنند”.

معوقات ۲۸۰ میلیاردی پرستاران گلستانی

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که در حال حاضر پرستاران استان ۲۸۰ میلیارد تومان معوقات دارند.

عبدالرضا فاضل در آئین بزرگداشت روز پرستار در گرگان با اشاره به اینکه مطالبات و معوقات پرستان یک مشکل کشور است، اظهار کرد: “پرستاران خط مقدم نظام سلامت هستند و سعی ما این است که تا قبل از عید نوروز بخشی از دغدغه هایی که برای این قشر بوجود آمده را برطرف کنیم”.

وی تصریح کرد: “کمبود نیروی انسانی یکی دیگر از دغدغه هایی پرستاران است که این موضوع باعث ایجاد مشکل در اجرای طرح در بیمارستانها شده است”.

فاضل با بیان اینکه پرستاری ترکیبی از عشق، هنر و مهارت است که با علم و تخصص آمیخته شده، عنوان کرد: “روز پرستار بهانه‎ای برای قدردانی از زحمتکشان این عرصه است”.

وی به موضوع لغو ماموریت های آموزشی پرستاران در استان اشاره کرد و افزود: “این شرایط به دلیل محدودیت های مالی وضع شده و اگر این ماموریت های آموزشی نباشد نمی‌توان بیمارستان ها را درجه بندی کرد”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اینکه پرستاران از عمل‎ گرایی خارج شدند، تاکید کرد: “پرستاران باید در دوره های آموزشی خود عمل گرا باشند و دغدغه کار عملی داشته باشند و این بد است که پزشک یا پرستار در انجام کارهای خود تخصص لازم را نداشته باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید