خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  صبری حسن پور؛ وضعیت نامناسب قلبی و محرومیت از جراحی در بیمارستان

صبری حسن پور؛ وضعیت نامناسب قلبی و محرومیت از جراحی در بیمارستان

خبرگزاری هرانا – صبری حسن پور زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین به دلیل «عدم پرداخت هزینه بیمارستان توسط زندان»، علیرغم انتقال به بیمارستان جهت جراحی قلب، از این جراحی محروم ماند و به زندان باز گردانده شد. وضعیت قلبی این زندانی نامناسب گزارش می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبری حسن‌پور سخنگوی یک سازمان سیاسی و مجری سابق کانال ماهواره ای سیمای رهایی، هفته گذشته برای جراحی قلب به بیمارستان طالقانی تهران اعزام شده بود، به دلیل اینکه از طرف زندان گفته بودند هزینه بیمارستان به عهده خودش است به زندان باز گردانده شد. بیماری قلبی وی بسیار جدی و در شرایط بد جسمی به سر می برد.

شایان ذکر است پیش از این، آقای حسن‌پور مورخ ۲۵ آبان‌ماه ۹۵، درپی حمله قلبی به بهداری این زندان منتقل شده بود.

 هرانا اخیرا گزارش کرده بود، روز ۲۳ آبان، دادگاه رسیدگی به اتهامات صبری حسن‌پور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران «همراه با توهین و تهدید»، بدون نتیجه برگزار شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در مورد نحوه برگزاری دادگاه به این خبرگزاری گفته بود: “آقای حسن‌پور که از آسم و بیماری قلبی رنج می‌برد، به دلیل توهین‌های بی وقفه و بد رفتاری آقای صلواتی حالش بد شده، جلسه دادگاه را ترک کرده و دادگاه بدون نتیجه مانده است.”

لازم به یادآوری است، فروردین ماه سال جاری رسانه های داخلی از بازداشت صبری حسن پور خبر دادند، در حالی که بعضی از نزدیکان آقای حسن پور مدعی «ربوده شدن وی از کشور ترکیه هنگام دیدار با خانواده و انتقال به ایران» شدند، رسانه های مورد اشاره گفتند این فعال سیاسی برای دیدار با خانواده خود به ایران عزیمت کرده بود و در مدت حضور در کشور به شهرهای تهران، اهواز، اصفهان و کرج سفر کرده است.

نهایتا پس از چندین ماه بی خبری از سرنوشت این فعال سیاسی دستگیر شده، با انتقال او به سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین در شهریور ماه بی خبری از وضعیت او پایان یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید