خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  دو تجمع صنفی برگزار شد

دو تجمع صنفی برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ جمعی از آتش نشانان بخش خصوصی در مشهد امروز با حضور در مقابل استانداری خراسان رضوی خواستار رسیدگی به وضعیت شغلی خود شدند، همچنین تجمع صنفی کارکنان ثامن الحجج در تهران وارد سومین روز خود شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، این گروه از آتش نشانان نسبت به خصوصی سازی خدمات آتش نشانی در مشهد معترض بوده و خواهان تجدیدنظر در این خصوص هستند.

به گزارش منابع محلی، معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد در این باره اظهار داشت: “۱۲۰ نیروی آتش نشانی جذب شده از طریق بخش خصوصی از پنج سال پیش تاکنون در چهار ایستگاه آتش نشانی این کلانشهر خدمت می کنند”.

«خلیل الـله کاظمی» ادامه داد: “شرایط رفاهی و معیشتی این افراد تفاوتی با آتش نشانان سازمانی ندارد و حتی تا پارسال که مصوبه یکسانسازی حقوق کارکنان شهرداری در شورای اسلامی شهر مشهد مصوب شد آنها نسبت به آتش نشانان سازمانی حقوق بیشتری دریافت می کردند”.

وی ادامه داد: “تاکنون نیز هیچ تفاوتی بین شان و منزلت این آتش نشانان با آتش نشانان سازمانی وجود نداشته است”.

معاون شهردار مشهد در خصوص اعتراض آتش نشانان بخش خصوصی به محاسبه نشدن پنج سال سابقه کار آنها نیز گفت: “این قانون مربوط به وزارت کشور است. پارسال که مجوز جذب ۳۰۰ آتش نشان به شهرداری مشهد از طریق شرکت در آزمون داده شد، شرکت در آن آزمون شرایط خاصی داشت”.

وی افزود: “یکی از این ضوابط «شرط سنی» بود لذا آتش نشانان بخش خصوصی خواستار این بودند که سابقه فعالیتشان در شرط سنی لحاظ شود اما به رغم پیگیری موضوع وزارت کشور این امر را قبول نکرد.

کاظمی ادامه داد: “آتش نشانی شغلی پرخطر و مقدسی است لذا هیچگاه شرایط احساس ناامنی کاری برای شاغلان در این بخش را فراهم نمی کنیم. تجمع امروز آتش نشانان بخش خصوصی مشهد تحت تاثیر حادثه ساختمان پلاسکو تهران صورت گرفته است”.

آتش نشانان بخش خصوصی چند ماه قبل پیش نیز با حضور در شورای اسلامی شهر مشهد خواستار پیوستن به بدنه سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد شده بودند.

هزار و ۳۰۰ آتش نشان در قالب ۴۸ ایستگاه در شهر مشهد به سه و نیم میلیون جمعیت ثابت این کلانشهر و ۲۵ میلیون زائر سالانه حرم مطهر امام رضا خدمت می کنند.

تجمع صنفی کارکنان ثامن الحجج در تهران وارد سومین روز خود شد

به گزارش ایلنا، تجمع اعتراضی کارکنان موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج که از صبح روز دوشنبه (۱۱ بهمن ماه) درمقابل ساختمان بانک مرکزی ومجلس آغاز شده بود امروز نیز ادامه یافت.

یکی از کارمندان حاضر در این اجتماع صنفی گفت: “تجمع اعتراضی کارکنان ثامن الحجج در مقابل ساختمان مجلس در حالی وارد سومین روز شده است که برخی نمایندگان طی دیروز و امروز به نمایندگان ما وعده داده‌اند که به وضعیت بلاتکلیفی کارکنان موسسه تعطیل شده ثامن الحجج رسیدگی خواهند کرد”.

این پرسنل سرگردان موسسه ثامن الحجج بابیان اینکه او سایر همکارانش نسبت به وعده های داده شده نمایندگان مجلس امیدوار هستند، افزود: “بدون شک همه کارکنان موسسه ثامن الحجج که از سه روز پیش در تهران حضور دارند منتظر پاسخ نمایندگان مجلس خواهند بود”.

وی با تاکید بر اهداف صنفی اجتماعات اعتراضی کارکنان موسسه ثامن الحجج گفت: “در مجموع حدود ۲۷۰۰ نفر شاغل در موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج به وعدهای داد ه شده نمایند گان مجلس اعتماد کرده‌اند اما متاسفانه تا این لحظه به مطالبات قانونی آن‌ها رسیدگی نشده است”.

او با بیان اینکه پرسنل حاضر در تهران خواستار اشتغال خود و همکارانشان هستند، افزود: “این در حالیست که طی یکسال گذشته که فعالیت موسسه ثامن الحجج متوقف شده است برخی از کارکنان آن شغلی برای تامین مایحتاج زندگیشان پیدا نکرده اند وهم اکنون به سختی گذران می کنند”.

به گفته یکی دیگر از معترضین در سه روزی که از حضور کارکنان موسسه ثامن الحجج در تهران می‌گذرد این کارگران شب‌ را در اماکن مذهبی اطراف تهران سپری کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید