خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تنبیه بی رحمانه دانش آموزان در قاین / تصاویر

تنبیه بی رحمانه دانش آموزان در قاین / تصاویر

خبرگزاری هرانا ـ عصر دیروز در فضای مجازی تصاویری از تنبیه دانش آموزان یکی از مدارس قاین توسط معلم این مدرسه منتشر شد که بنا به گفته دانش آموزان به دلیل کم شدن نمره تنبیه می شوند. عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با ابراز تأسف از مورد ضرب و شتم قرارگرفتن دانش آموز قاینی توسط معلم خود، گفت که قطعا در این زمینه تحقیق کرده و از مسئولان می‌خواهیم که پاسخگو باشند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از نسیم قاین، عصر دیروز در فضای مجازی تصاویری از تنبیه دانش آموزان یکی از مدارس قاین توسط معلم این مدرسه منتشر شد که بنا به گفته دانش آموزان به دلیل کم شدن نمره تنبیه می شوند.

پدر یکی از دانش آموزان با بیان این که دریکی از روستاهای قاین زندگی می کنم وبا هزاران بدبختی هزینه تحصیل فرزندم را تامین میکنم و هرروز مدرسه یک پولی را از ما میخواهد و به هرصورتی که هست پول را می دهیم تا فرزندم درس بخواند.

وی گفت: “امروز که شاهد کتک خوردن فرزندم بودم  با خود گفته ام اگر ترک تحصیل کند بهتر از این است که به این صورت کتک بخوردوآبرویش جلوی دوستانش برود”.

پدراین دانش آموزگفت: “فرزندم می گوید چون نمره ما کم شده بود معلم ما را تنبیه کرد و معلم چه حقی داشته است که به این طرز فجیع فرزندان ما را برای یک نمره به باد کتک بگیرد”.

پدر این دانش آموز گفت: “این تنبیه ها قبلا هم در این مدرسه اتفاق افتاده است و کسی پیگیری نکرده است”.

برادر یکی دیگر از دانش آموزان نیز اظهارداشت: “برادرم  نمره امتحانی کم گرفته بوده است و معلم او و تعدادی از همکلاسی هایش را به این طرز فجیع کتک می زند و ماهم پیگیر این موضوع خواهیم بود و قطعا شکایت خواهیم کرد”.

خبرنگار برای بررسی این موضوع  با مدیر آموزش وپرورش و حراست این اداره نیز تماس گرفت که پاسخگو نبودند و لذا از طریق یکی دیگر از کارمندان آموزش و پرورش نیز پیگیر این موضوع شد که نامبرده هم اعلام داشت که از سوی مدیریت این موضع رد شده است.

خبرنگار موضوع را از طریق روابط عمومی اداره پیگیری شد که مسئول روابط عمومی اداره آموزش و پرورش نیز پس از پیگیری توسط خبرنگار نسیم قاین با ارسال پیامکی با این عنوان” موضوع بررسی شد وصحت ندارد “این موضوع را انکارکرد.

کهن ترابی رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان نیز درگفتگو با خبرنگار ما با بیان این که هنوز دراین زمینه گزارشی دریافت نشده است گفت: “موضوع پیگیری خواهد شد وقطعا برخورد جدی  دراین زمینه خواهیم داشت”.

پیگیری تنبیه بدنی دانش آموز قاینی توسط کمیسیون آموزش؛ تنبیه بدنی دانش آموزان تشویش اذهان عمومی جامعه است

 

به گزارش خانه ملت، عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با ابراز تأسف از مورد ضرب و شتم قرارگرفتن دانش آموز قاینی توسط معلم خود، گفت: “قطعا در این زمینه تحقیق کرده و از مسئولان می‌خواهیم که پاسخگو باشند”.

داوود محمدی در واکنش به ضرب و شتم دانش آموز قاینی توسط معلم وی، گفت: “تنبیه بدنی دانش آموزان خلاف مقررات و قانون بوده و باعث تشویش اذهان عمومی و نگرانی خانواده های دانش آموزان می شود”.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه معلمان حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند، عنوان کرد: “لازم است در صورت تأیید موضوع کتک خوردن دانش آموز قاینی با متخلف برخورد قانونی شدید صورت گیرد”.

وی افزود: “آموزش و پرورش باید نسبت به نوع تنبیه دانش آموزان ازسوی معلمان حساس بوده و با خاطیان بدون اندکی چشم پوشی و هیچگونه گذشت مطابق قانون برخورد کند”.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: “کمیسیون آموزش قطعا در این زمینه تحقیقات لازم را به عمل آورده و از مسئولان امر می خواهد که نسبت به آن پاسخگو باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید