خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  ضرب و شتم یک زندانی بیمار سنی مذهب در بیمارستان طالقانی تهران

ضرب و شتم یک زندانی بیمار سنی مذهب در بیمارستان طالقانی تهران

خبرگزاری هرانا – حمزه درویش، زندانی جوان سنی مذهب زندان اوین که از بیماری اعصاب و روان رنج می برد، در بیمارستان توسط یکی از کارمندان بیمارستان و دو سرباز زندان شدیدا مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته است. ضرب و شتم وی به نحوی بوده که یکی از دنده های وی ترک برداشته و آثار کبودی بر بدن و چشم او به جا مانده است. با این حال، مسئولین زندان اوین در مورد شکایت وی و پیگیری این موضوع هیچ عکس العملی نشان نداده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمزه درویش، ۲۳ ساله، سنی مذهب و اهل تالش با بیماری اعصاب و روان در سالن ۳ اندرزگاه ۴ زندان اوین نگهداری می شود.

آقای درویش ظرف روزهای گذشته به دلیل بیماری اش به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و با دستبند و پابند به تخت زنجیر شده بوده است.

این زندانی اهل سنت، اجازه رفتن به دستشویی را نیز نداشته تا اینکه به او اجازه می دهند که با پابند به دستشویی برود. حمزه درویش اعتراض می کند که چگونه می شود با پابند از دستشویی استفاده کرد که این اعتراض با برخورد شدید دو سرباز زندان و یکی از کارمندان بیمارستان مواجه می شود.

آقای درویش توسط این افراد، شدیدا مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته به طوری یکی از دنده هایش ترک برداشته است. همبندی های وی هنگام بازگشت به زندان، آثار کبود پایین چشم و در ناحیه سینه او مشاهده کرده اند.

این توهین و ضرب و شتم درحالی اتفاق افتاده که مسئولین زندان به شکایت او در مورد این قضیه و پیگیری ماموران خاطی، هیچ اقدامی نکرده اند.

هویت سربازانی که وی را مضروب کرده اند «امیر محمدزاده و امیرحسین احمدی» و کارمند بیمارستان «آقای عرب» احراز شده است.

این زندانی در طول بازجویی ها و انتقال به زندان نیز مکررا مورد توهین های ناموسی و مذهبی قرار گرفته و از زمان بازداشت به داروهایش دسترسی نداشته است.

حمزه درویش در تیرماه سال جاری با اتهام «خروج غیرقانونی» بازداشت و مدت ۱۰۰ روز در سلول انفرادی اداره اطلاعات رشت، مدتی در زندان لاکان این شهر نگهداری شده و سپس به زندان اوین منتقل شده است. این زندانی اجبارا مدت ۳۵ روز نیز در زندان قرنطینه زندان اوین بوده و سپس به سالن ۳ اندرزگاه ۴ انتقال یافته است.

آقای درویش در خرداد ماه سال ۹۴ نیز با اتهام مشابه بازداشت و پس از تحمل مدت دوماه سلول انفرادی در اداره اطلاعات با تودیع وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید