خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ ساعت ۰:۵۶:۲۱

    خانه  > کارگران  >  اخراج و تعدیل بیش از ۲۰۰ کارگر

اخراج و تعدیل بیش از ۲۰۰ کارگر

خبرگزای هرانا ـ ۲۳ کارگر شرکتی آب وفاضلاب بیرجند به دلیل «پیگیری مطالبات صنفی خود و همکارانشان» اخراج شدند، همچنین منابع خبری در قزوین از تعطیلی موقت دو کارخانه فر نخ ومه نخ و بلاتکلیفی حدود دویست کارگر شاغل در این دو واحد تولیدی خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ۲۳ کارگر شرکتی آب وفاضلاب بیرجند به دلیل «پیگیری مطالبات صنفی خود و همکارانشان» اخراج شدند.

افراد اخراج شده از کارگران قرار دادی شرکت سازه های آبی هستند که  از حدود یک ماه پیش  به دلیل  آنچه پی گیر مطالبات صنفی عنوان می‌شود، تاکنون اجازه حضور در این پروژه عمرانی را نداشته اند.

طبق اظهارات کارگران سازه های آبی، کارفرمای این  پروژه عمرانی که از  حدود یک سال و نیم پیش اجرای سیستم فاضلاب بیرجند در مسیر جاده امیرآباد را  بر عهده گرفته است در حالی این ۲۳ کارگر را به بهانه برهم زدن نظم  محیط کار اخراج کرده است  که افراد مورد نظر مانند سایر کارگران هیچ دخالتی موثر و مستقیمی در اعتراض صنفی ماه گذشته ندارند.

به گفته کارگران، شرکت «سازه های آبی» از چندین ماه  پیش معوقات مزدی کارگران زیر مجموعه خود را پرداخت نکرده است ودر این بین فقط مبالغ کمی را به صورت الحساب به کارگران داده است. در عین حال این ۲۳ کارگر اخراجی نیز بعد از گذشت یک ماه از زمان اخراجشان هنوز نتوانسته اند مطالبات معوقه خودرا از کارفرما دریافت کنند.

به نقل از این کارگران گفته می شود علاوه بر چندین ماه مزد معوقه وحق بیمه وعیدی وسنوات در عین حال  کارگران از دریافت حق اضافه کاری درروزهای عادی وتعطیل  محروم بوده اند.

 آنان در خاتمه در پی گیری مطالبات معوقه خود گفته اند بار از نهاد های مرتبط دولتی همانند  اداره  کار وآبفای بیرجند پی گیری بازگشت به کار و دریافت  مطالبات معوقه خود شده انداما تا کنون هیچ پاسخی دریافت نکرده وبلاتکلیف مانده اند.

از روز شنبه تاکنون ادامه دارد: سرگردانی موقت کارگران فرنخ و مه‌نخ به دلیل توقف فعالیت

به گزارش ایلنا، منابع خبری در قزوین از تعطیلی موقت دو کارخانه فر نخ ومه نخ و بلاتکلیفی حدود دویست کارگر شاغل در این دو واحد تولیدی خبر می دهند.

منابع کارگری در قزوین با بیان اینکه این دو واحد تولید کننده منسوجات در قزوین که از سوی یک کارفرما اداره می‌شود، عصر روز شنبه (دوم بهمن‌ماه) به دلایل نامعلومی فعالیت خود را متوقف کرده‌اند، گفتند: به تبع این اتفاق حدود ۲۰۰ کارگر قرار دادی هم اکنون بلاتکلیف هستند.

بر پایه این اطلاعات تعطیلی این دو کارخانه نساجی موقتی است و در حال حاضر فقط حدود ۲۰کارگر در محوطه این کارخانه‌ها برای انجام امور نگهبانی و مراقبت باقی مانده‌اند.

در این زمینه گفته می‌شود کارگرانی که تا پیش از این اتفاق در کارخانه‌های ریسندگی فرنخ و مه نخ مشغول به کار بوده‌اند، روز گذشته (سوم بهمن ماه) در اعتراض به وضعیت پیش آمده مقابل ساختمان استانداری واداره کار وتامین اجتماعی قزوین تجمع کردند.

این وضعیت در حالی است که حدود ۱۰۰ نفر از این کارگران با سوابق کاری بیش از ۲۵ سال در شرف بازنشستگی‌اند.

بنا بر ادعای کارگران این کارخانه، در پی گیری مطالبات صنفی‌مان ، مسئولان استانی روز گذشته قول بازگشت بکار  همه کارگران وآغاز فعالیت دوباره این واحد تولید کننده منسوجات را داده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید