خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ئاسو رستمی از زندان رجایی شهر آزاد شد

ئاسو رستمی از زندان رجایی شهر آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ساعاتی پیش ئاسو رستمی زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج که از سیزدهم آذرماه امسال جهت اجرای حکم بازداشت شده بود با پایان محکومیت از این زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شامگاه امروز ۲۶ دی‌ماه ۹۵ ئاسو رستمی با پایان حبس، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

ئاسو رستمی فعال مدنی، روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه پس از شرکت در تجمع مقابل دفتر سازمان ملل در حمایت از کوبانی به همراه چند فعال مدنی دیگر بازداشت شد و پس از طی دوران انفرادی و بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز از بابت تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری در دادگاه اولیه به ۷ سال زندان محکوم شد.

فعالیت های مجازی و انتشار مطالب انتقادی، شرکت در تجمعی در دفاع از کوبانی از جمله مستندات اتهامات مطرحه علیه این فعال مدنی وارد بود.

پرونده ئاسو رستمی در شعبه ۳۶ و در مرحله دادگاه تجدیدنظر بررسی شد و حکم صادره اولیه کاهش یافت. آقای رستمی از بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به یک‌سال و نیم و «توهین به رهبری» به شش‌ماه و جمعا به دو سال حبس محکوم شد.

آقای رستمی روز سیزدهم آذر توسط ماموران امنیتی در منزل خود بازداشت و جهت تحمل محکومیت ۲ ساله حبس خود با احتساب ایام بازداشت به زندان اوین منتقل شده بود. وی روز بعد همراه تهدید به زندان رجایی شهر منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید