خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ساعت ۲۳:۰۸:۴۱

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  بازداشت توام با خشونت سجاد افروزیان در ملکان

بازداشت توام با خشونت سجاد افروزیان در ملکان

خبرگزاری هرانا ـ سجاد افروزیان ظهر امروز، در منزل خود واقع در شهرستان ملکان، توسط تعداد پرشماری از ماموران امنیتی پس از ضرب و شتم بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز “یکشنبه بیست و ششم دی ماه”، سجاد افروزیان شهروند اهل شهرستان ملکان، توسط ماموران توام با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

گفتنی است  ماموران با هجوم به منزل افروزیان و بازرسی توهین آمیز و خشونت بار منزل در حالی که حاضر به ارائه هیچ حکمی اعم از بازداشت یا تفتیش منزل نبودند باعث ایجاد رعب و وحشت اهالی منزل شدند.

مادرسجاد افروزیان که به رفتار ماموران اعتراض کرده بود از ضرب و شتم آنان در امان نماند و حتی تهدید شد که در صورت ادامه اعتراض ماموران خانمی برای بازداشت او اعزام خواهند شد.

نیروهای امنیتی که بالغ بر ۱۰ تن گزارش شده اند، از اداره اطلاعات تبریز اعزام شده بودند، آنها علاوه بر سجاد قصد بازداشت برادر او “فردین افروزیان” را نیز داشتند که به دلیل عدم حضور در منزل موفق به این بازداشت نشدند.

سجاد افروزیان که توام با ضرب و شتم بازداشت شده است در زمان دستگیری به خانواده خود اعلام کرد “به دلیل بی گناهی و اینکه حکم دستگیری من را ندارند، به نشانه اعتراض به برخورد بد ماموران، اعتصاب غذا خواهم کرد.”

تا لحظه تنطیم این خبر از مکان بازداشت وی اطلاعی در دست نیست.

سجاد و فردین افروزیان هر دو دارای سوابق بازداشت هستند از جمله در ۱۸ آبان ماه ۹۴ در رابطه با شرکت در سلسله تظاهرات های سراسری در اعتراض به برنامه تلویزیونی “فیتیله” که گفتار مطرحه در آن نژادپرستانه علیه ترک ها (آذری ها) قلمداد شده بود بازداشت شدند و حدود ۴۰ روز را در این دوره بازداشت در زندان تبریز به سر بردند.

سجاد افروزیان

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید