خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ساعت ۱۴:۵۳:۱۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه مطبوعات؛ روزنامه شرق و صراط نیوز مجرم شناخته شدند

دادگاه مطبوعات؛ روزنامه شرق و صراط نیوز مجرم شناخته شدند

خبرگزاری هرانا ـ دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات اعلام کرد که روزنامه شرق امروز در دادگاه مطبوعات به اتهام «نشر مطالب خلاف واقع» این روزنامه را مجرم دانست. در این دادگاه، سایت «شهدای ایران» هم به واسطه «نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر» مورد اتهام واقع شده بود که با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد. سایت «صراط نیوز» نیز ۳ اتهام «انتشار مطالب محرمانه مترو»، «نشر مطالب خلاف واقع» و «توهین» داشت که به ترتیب در موارد اول و دوم مجرم شناخته شد اما هیئت منصفه سایت مذکور را به واسطه اتهام سوم مجرم ندانست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، علی‌اکبر کسائیان درباره پرونده‌های بررسی شده در جلسه امروز دادگاه مطبوعات اظهار کرد: “روزنامه شرق با ۲ اتهام «افتراء» و «نشر مطالب خلاف واقع» با اکثریت آراء در ارتباط با اتهام اول مجرم شناخته نشد اما هیأت منصفه به واسطه اتهام دوم، این روزنامه را مجرم شناخت”.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات افزود: “این هیأت با اکثریت آرا، متهم را مستحق تخفیف دانست”.

وی با اشاره به اتهامات سایت «صراط نیوز» گفت: “این سایت ۳ اتهام «انتشار مطالب محرمانه مترو»، «نشر مطالب خلاف واقع» و «توهین» داشت که به ترتیب در موارد اول و دوم مجرم شناخته شد اما هیئت منصفه سایت مذکور را به واسطه اتهام سوم مجرم ندانست”.

کسائیان خاطر‌نشان کرد: “هیئت منصفه مطبوعات به اتفاق آراء متهم را مستحق تخفیف ندانست”.

وی درباره اتهامات «روزنامه شروع» یادآور شد: این روزنامه در ارتباط با اتهام افتراء با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد اما هیئت منصفه درباره نشر مطالب خلاف واقع، با اکثریت آراء رأی به مجرمیت این روزنامه داد.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات گفت: ضمنا هیئت منصفه با اکثریت آراء متهم را مستحق تخفیف دانست.

وی در پایان متذکر شد: “سایت «شهدای ایران» هم به واسطه نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر مورد اتهام واقع شده بود که با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد”.

جلسه امروز دادگاه مطبوعات استان تهران در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان به ریاست قاضی محمدرضا محمدی‌کشکولی برگزار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید