خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵, 19th of April 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ ساعت ۱۴:۴۱:۴۹

    خانه  > سایر گروهها  >  امسال؛ بیست و شش انفجار مین در قصرشیرین، نفت‌شهر و سومار

امسال؛ بیست و شش انفجار مین در قصرشیرین، نفت‌شهر و سومار

خبرگزاری هرانا ـ فرماندار قصرشیرین گفت که در سال جاری ۲۶ مورد انفجار مین در قصرشیرین، نفت‌شهر و سومار رخ داده است، که نتیجه آن فوت یک نفر و زخمی شدن ۱۰ نفر بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرامرز اکبری فرماندار قصرشیرین ادامه داد: “تعدادی از انفجارهای رخ داده نیز باعث آسیب به احشام، خودروهای مردم و یا دستگاه‌های مرکز مین زدایی شده است”.

اکبری بیشترین موارد انفجار را نیز مربوط به نفت‌شهر و سومار دانست.

فرماندار قصرشیرین با اشاره به عملیات مین‌زدایی و بازنگری که در سطح این منطقه در حال انجام است، اظهار کرد: “حدود ۹۰ نفر شامل ۹ تیم ۱۰ نفره در منطقه مشغول به کار هستند”.

به گفته این مسئول، بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین شامل ۲۵ دستگاه بولدوزر، ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۱۵ دستگاه بیل مکانیکی، ۴۰ دستگاه خودرو سبک و … در این منطقه مشغول کار هستند.

وی همچنین از بازنگری حدود دو هزار هکتار از اراضی منطقه خبر داد که ابتدا به صورت دستی و سپس به صورت مکانیکی انجام می‌شود و همچنان ادامه دارد.

اکبری عنوان کرد: “مواردی هم از پاکسازی‌ها و بازنگری‌های موردی که به درخواست مردم بوده در این منطقه انجام شده است”.

وی تاکید کرد: “همچنین تاکنون حدود ۸۰ هکتار از سنگرهای به جا مانده از زمان جنگ و مواضع مهمات که امکان وجود مین در آنها بوده، تسطیح و پاکسازی شده است”.

فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد ریال برای عملیات پاکسازی در منطقه قصرشیرین، نفت شهر و سومار از سوی دولت تخصیص داده شده، افزود: “این اقدام باعث شده موارد انفجار مین و آسیب‌های ناشی از آن بسیار کاهش یابد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید