خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرخصی گلرخ ایرایی مجددا تمدید نشد؛ تداوم وخامت حال آرش صادقی /سند

مرخصی گلرخ ایرایی مجددا تمدید نشد؛ تداوم وخامت حال آرش صادقی /سند

خبرگزاری هرانا – روز جاری در مراجعه وکیل آرش صادقی و گلرخ ایرایی، مقامات دادستانی باردیگر مرخصی خانم ایرایی را تمدید نکردند و از سوی دیگر برای آرش صادقی مرخصی با سند ثبت شد، اما شرط اعزام به بیمارستان، بازگشت همسرش به زندان اعلام شده است. همچنین وخامت حال آرش صادقی در زندان اوین ادامه داشته و سحرگاه امروز به بهداری زندان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز بیستم دی ماه ۹۵، آرش صادقی زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین به دلیل حالت تهوع و بالا آوردن خون و فشارخون ۸ روی ۶ به بهداری این زندان منتقل و سپس به بند بازگردانده شد.

همچنین وضعیت ریه آقای صادقی ملتهب تر شده و بیشتر از قبل سرفه می کند.

از سوی دیگر، در مراجعه امروز وکیل آرش صادقی و گلرخ ایرایی، مقامات دادستانی باردیگر مرخصی خانم ایرایی را تمدید نکردند و برای آرش صادقی مرخصی با سند ثبت شد، اما شرط اعزام به بیمارستان، بازگشت همسرش به زندان اعلام شده است.

آقای صادقی که چندی قبل در هفتاد و دومین روز به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان داده بود، با تاخیر ۴ روزه به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد.

آرش صادقی در بیمارستان

پزشک متخصص ارشد بیمارستان تایید کرد که او خونریزی ۱۲.۵ درصد معده، کمبود هموگلوبین (کمخونی) شدید و عفونت شدید ریه داشته و بایستی دستکم ۴ الی ۵ روز در بیمارستان بستری شود.

با این حال، با فشار دادستانی، حفاظت زندان و سپاه ثارالله، این زندانی با حالت وخیم جسمی و علیرغم مقاومت پزشکان، شامگاه به زندان اوین عودت داده شد.

هرانا پیش از این گزارش کرده بود، جواب دقیق آزمایشات انجام شده بر روی کلیه ها و روده آرش صادقی نشان می دهد که کلیه های وی به دلیل کمبود آب، جمع شده و کلیه راست ۷۰ درصد و کلیه چپ ۲۰ درصد دچار آسیب دیدگی شده اند. به گفته پزشک، کلیه سمت راست در آینده مثل سابق کارایی نخواهد داشت.

همچنین نتیجه آزمایش بر روده وی از چسبندگی شدید روده خبر می دهد که پزشکان گفته اند اگر وضع روده به همین شکل ادامه پیدا کند خونریزی را در پی خواهد داشت.

طبق گزارشی که پزشک قانونی پس از معاینه دقیق آرش صادقی گزارش کرده خطر به کما رفتن و حتی فوت وی وجود دارد.

لازم به یادآوری است، آرش صادقی که در سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین مشغول تحمل ۱۹ سال محکومیت حبس خود است، هم‌زمان با بازداشت همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی جهت اجرای شش سال حکم حبس، با نگارش نامه‌ای ضمن غیرقانونی خواندن این اقدام، اعلام اعتصاب غذای اعتراضی کرد.

این زندانی عقیدتی مدتی بعد، در نامه‌ای سرگشاده به ذکر مستند موارد حقوقی نقض شده در فرآیند بازداشت، بازجویی، تشکیل دادگاه و صدور حکم و سپس اجرای آن در پرونده همسرش پرداخت.

گلرخ ابراهیمی ایرایی، صبح روز سوم آبان ماه بدون دریافت احضاریه کتبی توسط ماموران امنیتی جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

روز چهاردهم دی ماه، با مرخصی گلرخ ایرایی از بند نسوان (زنان) زندان اوین، آرش صادقی در هفتادودومین روز به اعتصاب غذای اعتراضی خود در بند هشت این زندان پایان داد.

اما دادستانی برخلاف وعده های داده شده با تمدید مرخصی همسر این زندانی مخالفت، وی را جهت تحمل حبس به زندان احضار کرده است. همچنین مادر خانم ایرایی نیز به عنوان وثیقه گذار اخطاریه دریافت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید