خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  زرتشت احمدی راغب آزاد شد

زرتشت احمدی راغب آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، فعال مدنی که از اواخر آبان ماه بازداشت شده بود با تودیع وثیقه تا زمان رسیدگی به اتهامات از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جاری زرتشت احمدی راعب پس از تودیع وثیقه صد میلیون تومانی بطور موقت تا زمان رسیدگی به اتهامات آزاد شد.

لازم به ذکر است وثیقه این فعال مدنی از یک هفته گذشته در بازداشت بوده ولی به دلایل نامعلومی از آزادی او ممانعت بعمل آمده بود.

آقای راغب مدتی از ایام بازداشت خود را در اعتصاب غذای اعتراضی به سر برد و اخبار نگران کننده ای از وضعیت نامناسب جسمی او در پی این اعتصاب منتشر شد.

لازم به یادآوری است، صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه، زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، در منزل شخصی اش در شهریار توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت و روز بعد در یک تماس تلفنی کوتاه به خانواده‌اش خبر داد که در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.

آقای احمدی بعد از یک ماه تحمل سلول انفرادی در تاریخ ۲۳ آذرماه به سالن ۱ بند ۴ زندان اوین منتقل شده است.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده احمدی در مورد اعتصاب غذای این فعال مدنی به گزارشگر هرانا گفته بود: “از روز اول که به انفرادی منتقل شده بود اعتصاب غذا کرده و وقتی به بند منتقل شد اعتصاب غذایش را شکست. اما به فاصله کمی دوباره دست به اعتصاب غذا زد.”

این فعال مدنی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی داشته است.

مورخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار، زرتشت احمدی، را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.

آقای احمدی راغب، پرونده دیگری نیز در ارتباط با شرکت در تجمعات اعتراضی مسالمت آمیز دارد، وی دوم آذرماه سال گذشته به همراه تعداد دیگری از فعالین مدنی در تجمعی مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران بازداشت و به بند هشت زندان اوین منتقل شد. وی با قرار کفالت در شانزدهم آذرماه از بابت پرونده مذکور آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید