خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پدر آرش صادقی؛ اعترافات منتسب به آرش کذب است / آخرین وضعیت این زندانی بیمار

پدر آرش صادقی؛ اعترافات منتسب به آرش کذب است / آخرین وضعیت این زندانی بیمار

خبرگزاری هرانا – پدر آرش صادقی در مصاحبه اختصاصی با هرانا اعترافات منتسب به فرزندش در ویدئوی منتشره روزهای اخیر در رسانه های داخلی که او را به جعل عنوان پدرش متهم می کردند را کذب خواند و اعترافات اخذ شده از این زندانی را در سایه تهدید همسرش و طرح اعدام او در آن زمان اجباری دانست. از سوی دیگر، آرش صادقی همچنان با وخامت حالش علیرغم ادعای دادستان در مورد اعزام او به بیمارستان در زندان اوین نگهداری می شود، وی شب گذشته با کمک دستگاه اکسیژن نفس کشیده است. پزشکان زندان مخالفت سازمان زندان ها و ارگان بازداشت کننده (سپاه پاسداران) را مانع اعزام این زندانی به بیمارستان عنوان داشته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش صادقی زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین، شب گذشته بر اثر تنگی نفس و افت فشار ۸ روی ۶ به بهداری زندان منتقل، با دستگاه اکسیژن نفس کشید و سرم به وی تزریق شد.

وضعیت ریه آرش صادقی طی روز های اخیر به صورت پیش رونده وخیم تر شده است. پزشکان بهداری با ابراز نگرانی از وضعیت جسمانی آرش صادقی به وی گفته اند که سازمان زندان ها و ارگان بازداشت کننده (سپاه پاسداران)، با انتقال وی به بیمارستان مخالفت می کنند.

پدر آرش صادقی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری هرانا، در مورد ویدئوی منتشره در رسانه های دولتی ایران و متهم کردن این زندانی سیاسی به انتشار اطلاعات غیرواقعی، اظهار داشت: “این ویدئوی قدیمی در دوره ای ضبط شده که اولین بار توسط سپاه بازداشت شد و بعد از چهار ماه از بازداشتش در زندان ضبط شده.”

پدر این زندانی سیاسی در رابطه با ادعای طرح شده در این ویدیو که آرش صادقی به نام پدر خود با رسانه ها مصاحبه کرده ضمن تکذیب موضوع تاکید کرد خودش با خانم علینژاد مصاحبه کرده و صدای پخش شده صدای خودش است و نه آنطور که در ویدیو اشاره می شود آرش، وی تصریح کرد: آرش توسط بازجوها به آزار و اذیت تهدید شده بود. اگر در ویدئو هم نگاه کنید مشخص است که حال خودش نیست. به همسرش تهمت قران سوزی زده بودند و اینکه مجازات قران سوزی اعدام است.

آقای صادقی در پایان ضمن ابراز نگرانی شدید از حال فرزندش، تاکید کرد: “از مسئولین درخواست دارم فرزندم را هرچه زودتر به بیمارستان منتقل کنند. دادستانی نسبت به انتقال آرش دستور داده ولی نمی دانم چه عواملی پشت این قضیه هستند و مانع می شوند. صبح آرش زنگ زده بود و نمی توانست صحبت کند.”

لازم به ذکر است، علی مطهری، نائب رئیس مجلس در صفحه اینستاگرام خود در مورد موضوع آرش صادقی نوشت است: “آزادی همسر آقای آرش صادقی و شکسته‌شدن اعتصاب غذای آرش و اقدام به درمان او حاکی از توجه بهتر قوه قضائیه به واقعیات جامعه و اصل تناسب جرم و مجازات در احکام صادره است که قابل تقدیر است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید