خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵, 17th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ساعت ۲۲:۵۶:۳۱

    خانه  > سایر گروهها  >  کتک‌خوردن طلبه نهاوندی هنگام امر به معروف

کتک‌خوردن طلبه نهاوندی هنگام امر به معروف

خبرگزاری هرانا ـ سعید کمریان طلبه نهاوندی پس از درگیری با شهروندان تحت عنوان “امر به معروف” مضروب و با فک شکسته راهی بیمارستان شد. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید کمریان طلبه نهاوندی پس از ورود به مجادله مابین دو شهروند مضروب و با فک شکسته راهی بیمارستان شد.

تیرماه سال ۹۳ بود که طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از سوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و پس از تصویب کلیات این طرح، بررسی جزییات آن در صحن مجلس کلید خورد و سپس ایرادات شورای نگهبان به این طرح از سوی وکلای ملت رفع شد. شورای نگهبان نیز در تاریخ ۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری این طرح مهم را تأیید کرد.

علی لاریجانی رئیس وقت مجلس نهم نیز پیش قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را برای اجرا به دولت ابلاغ کرد.

هرچند دولت مخالفت خود را با قانون امربه‌معروف از طریق نامه ای به آیت الله خامنه ای اعلام کرد که وی نیز آن را به هیئت حل اختلاف ارجاع دادند، در نتیجه بررسی ها نیز هیئت حل اختلاف قوا با تایید نظر مجلس ایرادی را که دولت گرفته بود رد کرد.

کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید