خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  برگزاری سه تجمع صنفی اعتراضی

برگزاری سه تجمع صنفی اعتراضی

خبرگزاری هرانا ـ صبح روز گذشته جمعی از کارگران صنعت نساجی یزد و کارگران شیفت صبح معدن زغال سنگ طزره در شهرستان شاهرود و امروز نیز بیش از ۲۰۰ نفراز خریداران زمین در فاز ۶ پردیس در تجمعی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح روز گذشته جمعی از کارگران صنعت نساجی یزد مقابل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد تجمع کردند.

از ساعت نه صبح امروز ( یازدهم دی ماه)، جمعی از کارگران صنعت نساجی یزد مقابل سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان تجمع کردند.

تجمع کنندگان نسبت به واردات بی‌رویه پارچه چینی اعتراض دارند و می‌گویند ورود پارچه چینی، صنعت نساجی یزد را با مشکل مواجه کرده است.

یزد یکی از قطب‌های نساجی و ریسندگی کشور محسوب می‌شود و در حال حاضر صنعت نساجی و پارچه‌بافی این استان وضعیت مساعدی ندارد.

کارگران نساجی یزد می‌گویند: واردات پارچه بی کیفیت چینی به معنای تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران است.

در تجمع امروز بیش از پنجاه نفر شرکت کرده‌اند.

صبح روز گذشته اتفاق افتاد: تجمع دو ساعته کارگران معدن طزره در محوطه معدن

به گزارش ایلنا، صبح روز گذشته کارگران شیفت صبح معدن زغال سنگ طزره در شهرستان شاهرود در واکنش به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود در این واحد معدنی دست به اعتراض صنفی زدند.

کارگران معادن ذغال سنگ طزره با اعلام این خبر گفتند: “صبح دیروز شنبه ( ۱۱ دی ماه) بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران  شیف صبح آنها در محوطه این واحد معدنی برای مدت نزدیک به دو ساعت تجمع صنفی برپا کردند”.

این کارگران افزودند: “نزدیک به چهار ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم و تا این لحظه با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مختلف، هیچ تغییری در شرایط ما ایجاد نشده است”.

کارگران معدن طزره با تاکید براینکه خواسته آنان تنها به روز شدن مطالبات مزدی و حقوقی است، افزودند: “معوقات مزدی مان مربوط به ماههای شهریور ، مهر،آبان وآذر می شود که از قرار معلوم کارفرما وعده پرداخت یک ماه آن را تاپایان هفته جاری داده است”.

طبق اظهارات کارگران این واحد معدنی،اخیرا  شورای تامین استان سمنان نیز  برای برسی مشکلات کارگران معدن طزره  تشکیل جلسه داده است  و در آن به کارفرما درباره به روز شدن معوقات مزدی کارگران تاکید شده است.

همچنین به نقل از کارگرانی که در اجتماع صنفی امروز شرکت دارند اجتماع صنفی آنها مدت نزدیک به دو ساعت ادامه داشته وپس از آن با وعده کارفرمای معدن طزره و اعضای شورای کارگری، تجمع کنندگان به کار خود بازگشتند.

تجمع معترضان فاز ۶ پردیس مقابل ساختمان سازمان بازرسی

به گزارش فارس، بیش از ۲۰۰ نفراز خریداران زمین در فاز ۶ پردیس نسبت به باطل اعلام شدن اسناد خریداری شده این زمین‌ها از سوی اداره کل منابع طبیعی استان تهران مقابل ساختمان‌ سازمان بازرسی تجمع کردند.

صبح امروز ۲۰۰ نفر از خریداران زمین‌های فروخته شده از سوی شرکت عمران پردیس در فاز ۶ پردیس در روستای اسطلک به دلیل اینکه اداره کل منابع طبیعی این زمین‌ها را جزو منابع طبیعی عنوان کرده و اسناد به ثبت رسیده در سازمان ثبت اسناد و املاک را باطل اعلام کرده در مقابل ساختمان مرکزی سازمان بازرسی کل کشور تجمع کردند.

معترضان با داشتن پلاکاردهایی که نوشته شده بود چرا «در پردیس ثبت با سند برابر نیست» اعلام می‌کردند که این اقدام اداره کل منابع طبیعی مبنی بر ابطال اسناد مالکیت آنها غیرقانونی است.

بر اساس این گزارش، گفته می‌شود تعداد افرادی که اقدام به خرید زمین کرده‌اند ۱۳۰۰ نفر است و امروز حدود ۲۰۰ نفر از آنها در این تجمع شرکت کرده بودند. آنها این زمین‌ها را از کارمندان شرکت عمران پردیس که قطعه قطعه شده بود در سال ۹۰ و ۹۱ خریداری کرده‌اند و حال با گذشت چند سال از سند زدن این زمین‌ها از سوی اداره ثبت اسناد، اداره کل منابع طبیعی این زمین‌ها را جزو منابع طبیعی دانسته و خواستار ابطال اسناد مالکیت آنها شده است.

به گفته معترضان، اسناد این زمین‌ها منگوله‌دار و یا تک‌برگی است و مردم عادی این زمین‌ها را از کارمندان شرکت عمران پردیس خریداری کرده‌اند.

تجمع‌کنندگان می‌گویند: “در سال ۷۴ این زمین‌ها از سوی اداره منابع طبیعی جزو منابع ملی اعلام شد اما در سال ۸۲ تا ۸۶ به صاحبان اصلی آنها باز گردانده شد اما مجدداً از سال ۹۱ بحث منابع طبیعی بودن این زمین‌ها مطرح و جدی شد”.

آنان می‌افزایند: “خواهش ما این است که از سوی مقامات مسئول این موضوع رسیدگی شود چرا که بسیاری از خریداران این زمین‌ها تمام زندگی خود را فروخته‌اند و یک قطعه زمین خریداری کرده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید