خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ساعت ۱۴:۳۸:۴۲

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  تمدید حکم بازداشت موقت مولوی امان الله و حافظ عبدالرحیم کوهی

تمدید حکم بازداشت موقت مولوی امان الله و حافظ عبدالرحیم کوهی

خبرگزاری هرانا ـ دو روحانی اهل سنت بازداشت شده که هم اکنون در زندان مرکزی زاهدان نگه داری می شوند حکم بازداشت موقتشان بار دیگر صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، مولوی امان الله بلوچی و حافظ عبدالرحیم کوهی دو روحانی اهل سنت هستند که در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۴ بازداشت شدند.

پس از بازداشت این دو روحانی با اتهامات امنیتی مواجه شدند و به مدت ۴ ماه در بازداشتگاه سپاه و وزارت اطلاعات نگه داری شده و از آنها اعترافاتی اخذ شد و پس از آن به زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند.

این دو روحانی اهل سنت پس از انتقال به زندان مرکزی زاهدان از وجود “شکنجه های شدید” در بازداشتگاه وزارت اطلاعات خبر دادند.

مولوی امان الله کوهی در این باره گفته است: “یک هفته پیش از آنکه از من بخواهند اعترافاتم را در مقابل چند تن از علما بیان کنم آنقدر با سیم کلاچ از سر تا پا شلاقم زدند که تا چند روز نتوانستم روی زمین بنشینم.”

وی گفته: “انسان حدی دارد و من دیگر نتوانستم تحمل کنم و هر چه از من میخواستند میگفتم.”

هم اکنون مولوی امان الله و حافظ عبدالرحیم در زندان مرکزی زاهدان نگه داری می شوند.

بنابر گفته یک منبع آگاه: “حکم بازداشت موقت آنها توسط بازپرس پرونده حاج آقا شاه نظری هر ماه به مدت یک ماه دیگر تمدید می شود، و هر بار که خانواده مراجعه می کنند می گویند: هنوز پرونده آنها تکمیل نشده است.”

این منبع افزود: “فردی از ماموران وزارت اطلاعات مولوی امان الله و حافظ عبدالرحیم را تهدید کرده که حکم اعدامشان قطعی است و ان شا الله دیوان عالی هم به آن رای خواهد داد”

وی از مردم خواست “پیش از آنکه دیر شود دست به کار شوند و از آنها دفاع کنند”

لازم به ذکر است که نامبردگان تاکنون از دسترسی به وکیل و دادگاه عادلانه و شفافیت در پرونده محروم بوده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید