خبرگزاری هرانا
امروز جمعه 29 دسامبر 2017, 19th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/12/29 ساعت 12:22:37

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۳ کارگر؛ خودکشی کارگر نیروگاه روی پل عابر پیاده

مصدومیت ۳ کارگر؛ خودکشی کارگر نیروگاه روی پل عابر پیاده

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است. بنا بر خبری دیگر یک کارگر پیمانکاری شاغل در نیروگاه شهید منتظر قائم در کیلومتر ۷ جاده کرج به ملارد روبروی منطقه سه شهرداری فردیس، روی پل عابر پیاده با بستن طناب به گردن خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۵، کارگر ساختمانی ۲۰ ساله بر اثر سقوط به چاهی با عمق ۱۰ متری مصدوم شد.

این کارگر که ۲۰ ساله و تبعه افغانستان است درحین کار به داخل چاه ساختمان در حال احداث به عمق تقریبی ۱۰ متر سقوط کرد.

با تلاش اکیپ های نجات آتش نشانی این کارگر جوان از چاه خارج و به بیمارستان منتقل شد.

خودکشی کارگر نیروگاه شهید منتظر قائم روی پل عابر پیاده

به گزارش ایلنا مورخ صبح روز پنجشنبه (۷ دی ماه) یک کارگر پیمانکاری شاغل در نیروگاه شهید منتظر قائم در کیلومتر ۷ جاده کرج به ملارد روبروی منطقه سه شهرداری فردیس، روی پل عابر پیاده با بستن طناب به گردن خودکشی کرد.

فرد متوفی که «رحیم پرویزی» نام دارد، دارای ۱۲ سال سابقه کار در نیروگاه شهید منتظر قائم به صورت پیمانکاری است.

به نقل از همکاران وی گفته می‌شود طی چند ماه گذشته «پرویزی» بسیار نگران وضعیت شغلی خود بوده و اخیرا از واحد حراست نیروگاه به بخش نقلیه منتقل شده بود.

در عین حال انگیزه اصلی این خودکشی هنوز مشخص نیست.

سقوط دو کارگر افغانستانی به درون چاه ۳۵ متری

به گزارش صداو سیما مورخ ۷ دی ۱۳۹۶، بی توجهی به اصول و هشدار‌های ایمنی، سقوط دو کارگر چاه کن را به اعماق چاهی در حیاط یک ساختمان مسکونی قدیمی در خیابان کارگر رقم زد.

این حادثه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بی درنگ نیروی نجات ایستگاه یک را به سوی خیابان کارگر (مسیر جنوب به شمال) نرسیده به میدان حر اعزام کرد.

اکبر کشرلو افسر آماده منطقه ۵ عملیات درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت: “در محل حادثه یک ساختمان دو طبقه قدیمی ساز خالی از سکنه دیده می‌شد که در قسمت حیاط، چاهی به عمق ۳۵ متر حفر شده و دو کارگر افغان به داخل آن سقوط کرده بودند و در پی پاره شدن سطل مخصوص خاک برداری و ریزش بر روی این دو کارگر، آنان به شدت مصدوم شده و درون چاه محبوس بودند”.

کشرلو که به همراه نجاتگران در محل حادثه حضور یافته بود، افزود: “نیرو‌های آتش نشانی به سرعت با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات، خود را به کارگر ۲۶ ساله و ۲۳ ساله تبعه افغانستانی در عمق چاه رساندند و پس از یک عملیات سخت و نفسگیر در دو نوبت هر دو کارگر را از داخل چاه به بیرون منتقل کردند و هر دو را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از داخل چاه خارج کرده و برای انجام معاینات پزشکی تحویل کادر پزشکی اورژانس دادند”.

وی تاکید کرد: “علت بروز این حادثه هم اکنون از سوی عوامل انتظامی منطقه و همچنین کارشناسان آتش نشانی تهران در دست بررسی است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید