خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۰۷ ساعت ۲۳:۰۴:۵۲

    خانه  > slide, زندانیان  >  تبعید زندانی معترض به وضعیت زندان

تبعید زندانی معترض به وضعیت زندان

خبرگزاری هرانا – ولی محمد بلوچ، زندانی محکوم به اعدام که پیش تر طی بازدید بازرسان اداره کل سازمان زندانها از زندان زاهدان نسبت به بیان مشکلات زندانیان و نحوه برخورد مسئولین زندان به آنان شکایت کرده بود، جهت تنبیه توسط مسئولین زندان زاهدان، به زندان نامعلومی تبعید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانی محمد بلوچ که در هنگام بازدید بازرسان اداره کل اعزامی از تهران از زندان زاهدان، نسبت به طرح مشکلات زندانیان اقدام کرده بود، توسط مسئولین زندان زاهدان به زندان نامعلومی تبعید تنبیهی شد.

ولی محمد بلوچ زندانی ۴۵ ساله محکوم به اعدام که به اتهام قتل چهار سال و نیم از مدت محکومیت خود را در زندان مرکزی زاهدان گذرانده پس از اعتراض به وضعیت زندان به زندان نامعلومی تبعید شد.

سوء مدیریت در زندان زاهدان، رفتارهای سلیقه ای، فساد اداری و مداخله نهادهای غیر مسئول در امور داخلی زندان به ایجاد فضای بغرنجی در این محل منتهی شده است که زندگی روزمره هزاران زندانی را تحت الشعاع خود قرار داده، در این زندان آمار بالای بلاتکلیفی، عدم رسیدگی به وضعیت بیماران خاص، تنبیهات و بدرفتاریهای فیزیکی و روحی، کیفیت پایین محصولات غذایی، عدم رسیدگی به درخواست های مرتبط با حبس زدایی، وجود پررنگ مواد مخدر در زندان و فقدان مددکاری موثر بعنوان بخشی از مشکلات زندانیان به چشم می خورد.

پیش تر خبرگزاری هرانا در گزارشی جامع تحت عنوان وضعیت بغرنج زندان مرکزی زاهدان به روایت شاهدین به مشکلات عدیده ای این زندان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید