خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ساعت ۲۲:۵۷:۴۸

    خانه  > سایر گروهها, گزارش تصویری  >  خشونت و درگیری در پی تجمعات مردمی در مشهد و نیشابور / ویدیو

خشونت و درگیری در پی تجمعات مردمی در مشهد و نیشابور / ویدیو

خبرگزاری هرانا – مردم چند شهر مختلف خراسان رضوی از جمله مشهد و نیشابور در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی تجمع کردند. ماموران امنیتی علیه معترضان از ماشین آب‌پاش و گاز اشک‌آور استفاده کردند. چندین نفر نیز در جریان این اعتراضات بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از مردم مشهد، نیشابور و کاشمر در اعتراض به گرانی تجمع کردند.

پیش از این در شبکه‌های مجازی از مردم خواسته شده بود در این تجمع شرکت کنند. با این حال فرمانداری مشهد روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرده بود هیچ سازمان، تشکل و یا گروهی درخواستی مبنی بر تجمع نداشته و مجوزی هم در این خصوص صادر نشده است و هر گونه اقدام احتمالی در این رابطه غیرقانونی است.

با این حال در تصاویری که به صورت گسترده در شبکه های مجازی منتشر شده است، تجمعاتی در مشهد، کاشمر و نیشابور اتفاق افتاده است و معترضین شعار مرگ بر گرانی و شعارهایی در انتقاد از مسئولان کشور سر داده اند.

اظهارات فرماندار مشهد درباره تجمع “نه به گرانی”

از سوی دیگر ایسنا گزارش کرد، فرماندار مشهد محمدرحیم نوروزیان با اشاره به تجمع “نه به گرانی” که امروز در میدان شهدا مشهد برگزار شد، اظهار کرد: “همانگونه که پیش از این هم اعلام شده بود این تجمع غیرقانونی و مجوزی برای برگزاری آن صادر نشده بود با این حال تعدادی از افراد در میدان شهدا تجمع کردند”.

وی ادامه داد: “با این وجود نیروی انتظامی به آنان تذکرات لازم را داد و بسیار با مدارا با آن‌ها برخورد کرد”.

نوروزیان با بیان اینکه سعی بر این بود که مشکلی ایجاد نشده و عده‌ای از آن سوء‌استفاده نکنند، تصریح کرد: “بر این اساس تذکراتی به این افراد داده شد و آن‌ها مدتی در میدان شهدا حضور داشتند و پس از آن متفرق شدند. همچنین تعدادی که قصد تعرض به اموال عمومی و تخریب آن‌ها را داشتند توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت شدند”.

فرماندار مشهد افزود: “این تجمع پایان یافته است”.

در ادامه ویدیوی که از منابع شبکه های اجتماعی و همینطور بی بی سی فارسی تهیه شده است می آید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید