خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  همزمان با آزادی جوان بهایی در اصفهان، یک تن دیگر بازداشت شد

همزمان با آزادی جوان بهایی در اصفهان، یک تن دیگر بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته همزمان با آزادی معین نامجویان، جوان بهایی ساکن اصفهان، وفا راستی، ۲۱ ساله و از دوستان آقای نامجویان توسط نیروهای امنیتی اصفهان بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته، معین نامجویان، جوان بهایی ساکن اصفهان که از ۲۲ آذرماه در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می برد با تودیع وثیقه آزاد شد.. همزمان با این آزادی یکی از دوستان وی به نام “وفا راستی” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر هرانا، ضمن تایید این موضوع افزود “از دلیل بازداشت وفا اطلاعی نداریم، در حالی که مسرور از آزادی معین بودیم خبردار شدیم وفا را گرفته اند بدون اینکه توضیحی برای این بازداشت ارائه شده باشد.”

وفا راستی، شهروند بهایی ۲۱ ساله است و در اصفهان زندگی می کند. از سرنوشت او پس از بازداشت کماکان اطلاعی در دست نیست.

هرانا روز گذشته گزارش کرده بود معین نامجویان شهروند بهایی ساکن اصفهان که مورخ ۲۲ آذرماه سال جاری در منزل شخصی خود به دلایل نامعلومی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان شده بود با تودیع وثیقه از این محل آزاد شد.

گفتنی است بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به‌صورت سیستماتیک نقض شده است.)

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید