خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم یک سال کار در غسالخانه بهشت زهرا برای متهم به “رابطه نامشروع”

صدور حکم یک سال کار در غسالخانه بهشت زهرا برای متهم به “رابطه نامشروع”

خبرگزاری هرانا – زن میانسال متأهل که به اتهام رابطه نامشروع با مردی متأهل دستگیرشده بود پس ازمحاکمه دردادگاه به یک سال کار اجباری در غسالخانه بهشت زهرا محکوم شد. مردی هم که با او رابطه داشت به‌خاطر احراز نشدن نوع رابطه‌اش به شلاق و تبعید محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده در پی شکایت مردی در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی آغاز شد.

زمانی‌که شوهر این زن در برابر قاضی ایستاد، گفت: “من و همسرم به خاطرمشکلات شدید خانوادگی از هم جدا زندگی می‌کنیم. دلیل همسرم برای این جدایی کار کردن او به‌عنوان کارمند در تهران بود. در حالی که هیچ کس او را مجبور نکرده بود در تهران کار کند.اما او به‌زور انتقالی گرفته بود و مدتی هم از او خبر نداشتم. تا اینکه یکی از دوستان مشترکمان فیلمی از همسرم نشان داد و من او را با مردی میانسال دیدم”.

در ادامه رسیدگی به پرونده، زن و مرد خیانتکار که هر دو متأهل بودند بازداشت شدند و زن اتهامات خود را قبول کرد اما گفت زنا نکرده است. ضمن اینکه مدتی قبل برای جدایی از همسرش اقدام کرده است.

مرد میانسال نیز زمانی‌که در برابر قضات قرار گرفت مدعی شد هیچ گونه اتهامی را قبول ندارد. اوگفت: “این زن مدعی بود شوهرندارد وتنها زندگی می‌کند.به همین خاطربا هم دوست شده بودیم. اما ارتباط خاصی نداشتیم”.

با این وصف، زن پس ازمحاکمه به یک سال کار اجباری در غسالخانه بهشت زهرا محکوم شد و مرد نیز به شلاق و دو سال تبعید در شهری دیگر محکوم شد.

لازم به یادآوری است پیش از این نیز یک زن و مرد با اتهام «رابطه نامشروع» توسط قضات همین شعبه مورد محاکمه قرار گرفتند. بر اساس حکم این دادگاه، زن جوان متهم این پرونده به دوسال شستن مرده‌ها در غسالخانه‌ها و ۷۴ ضربه شلاق و متهم مرد به ۹۹ ضربه شلاق و تبعید به یکی از شهرهای دورافتاده محکوم شدند.

حکم صادره باعث شد تا در همان زمان شورای اسلامی کار کارگران بهشت زهرا و زنان غسال از حکم تعجب‌برانگیز این دادگاه انتقاد کرده و خواستار حفظ شان و کرامت شغلی‌شان شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید