خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  کیارش صبوری، پس از ۶ سال از زندان اوین آزاد شد

کیارش صبوری، پس از ۶ سال از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – کیارش صبوری زندانی امنیتی که پیشتر به اتهام امنیتی ارتباط با دولت آذربایجان به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از تحمل ۶ سال حبس، از بند ۷ زندان اوین بصورت مشروط آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیارش صبوری زندانی سیاسی امنیتی هفته گذشته پس از تحمل ۶ سال حبس با استفاده از شرط آزادی مشروط از زندان اوین آزاد شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای صبوری به گزارشگر هرانا گفت: “آقای صبوری دکتر و متخصص کودکان است که در سال ۹۰ بازداشت و به اتهام امنیتی همکاری با دول خارجی (کشور آذربایجان) به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شده بود”.

این منبع نزدیک در ادامه گفت: “وی تا سال ۱۳۹۵ در بند ۳۵۰ اوین نگهداری میشد، تابستان ۹۵ به سالن ۱۲ بند۷ زندان اوین منتقل شد و تا زمان آزادی اش در این سالن تحمل حبس میکرد”.

لازم به ذکر است، عمده زندانیان امنیتی در ایران ذیل ماده ۵۰۱ (جاسوسی) و ماده ۵۰۸ (همکاری با دولت متخاصم) قانون مجازات اسلامی مورد محاکمه قرار میگیرند، با توجه به عدم شفافیت دستگاه قضایی در رسیدگی به این قبیل پرونده ها و با توجه به اینکه دستگاه قضایی بر اساس سابقه در مواردی برای برخورد با مخالفان سیاسی خود از طرح اتهامات امنیتی به عنوان حربه ای استفاده کرده است صحت و سقم اتهامات منتسبه به این قبیل زندانیان برای نهادهای حقوق بشری روشن نیست.

هفته گذشته خبرگزاری هرانا با انتشار گزارشی به زندانیان امنیتی که عمدتا با اتهامات جاسوسی دستگیر شده بودند تحت عنوان زندان اوین؛ لیست هویت ۳۹ زندانی امنیتی اندرزگاه ۷ اوین پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید