خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آزادی صفا حسن‌پور در مهاباد همزمان با محکومیت کبری خالندی

آزادی صفا حسن‌پور در مهاباد همزمان با محکومیت کبری خالندی

خبرگزاری هرانا – حکم شش ماه حبس تعزیری یک دختر جوان در مهاباد به وجه نقد مبدل و بر این اساس وی از زندان آزاد شد. همزمان یک زن فعال دیگر در همین شهر توسط دستگاه قضایی به تحمل دو ماه و ۱۵ روز حبس محکوم گردید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، حکم شش ماه حبس تعزیری یک دختر در مهاباد به وجه نقد مبدل شده و از زندان آزاد گردید. همزمان یک فعال دیگر زنان در همین شهر توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به حبس محکوم گردید.

از راست؛ «صفا حسن‌پور» و «کبری خالندی»

روز پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، حکم شش ماه حبس تعزیری «صفا حسن‌پور»، به دو میلیون تومان وجه نقد مبدل شده و پس از پرداخت این مبلغ از زندان مهاباد آزاد شد.

صفا حسن‌پور در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به اتهام «برهم‌زدن نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات اعتراضی در پی مرگ فریناز خسروانی»، از سوی دادگاه کیفری سردشت به ۶ ماه حبس محکوم شده بود.

در گزارشی دیگر در همین شهر دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، «کبری خالندی» فعال مدنی را به اتهام «شرکت در اعتراضاتی در محکومیت کشتار کولبران» به دو ماه و ١۵ روز حبس محکوم کرد.

مقرر شده است که او در روزهای آینده خود را جهت اجرای حکم معرفی کند.

روز ۱۹ شهریور سال جاری، کبری خالندی پس از حمله‌ی نیروهای امنیتی به تجمع مردم مهاباد در میدان «چارچرا» بازداشت و پس از بازجویی با تودیع وثیقه‌ی ۵٠ میلیون تومانی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید