خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  پنچ تجمع اعتراضی برگزار شد

پنچ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزگذشته و امروز، ۲۲۰ کارگر کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریز، گروهی از کارگران پیمانکاری راه‌آهن زنجان به تهران، جمعی از کارگران بازنشسته کارخانه لاستیک سازی کیان، جمعی از ناظران کشاورزی و گروهی از بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷، کارگران کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریزصبح امروز در سومین روز از اعتراض خواستار رفع مشکلاتشان شدند.

منابع کارگری دراین باره به ایلنا گفتند: “سه روز از اعتراض کارگران کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریز می‌گذرد و این کارگران هنوز منتظرند تا مسئولان به مطالبات آنان در خصوص رفع پلمب محل کارشان کاری انجام دهند”.

این کارگران که تعدادشان ۲۲۰ نفر است در ادامه تجمع اعتراضی دو روز گذشته، امروز نیز در مقابل درب ورودی کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران تجمع کرده‌اند.

به گفته یکی از کارگران حاضر در این تجمع، از روز پنجشنبه هفته گذشته که این واحد صنعتی از سوی اداره تصویه و امور ورشکستگی دادگستری شهرستان تبریز پلمب شده وما کارگران بیکار وبلاتکلیف شده‌ایم هنوز هیچ مسئولی پاسخگوی مشکلات ما کارگران نشده وما منتظر اقدامات اجرایی آن‌ها هستیم.

سرگردانی کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در حالی ادامه دارد که روز گذشته ۴نفر از نمایندگان حوزه‌های انتخابیه استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی درباره رفع پلمب و آغاز بکار شرکت ماشین آلات صنعتی ایران به وزیر کشور ودادگستری تذکر داده‌ بودند.

روز گذشته درزنجان انجام شد؛ تجمع کارگران پروژه دو خطه کردن «راه‌آهن زنجان-تهران»برای معوقات مزدی

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷، گروهی از کارگران پیمانکاری راه‌آهن زنجان به تهران، روز گذشته با تجمع در مقابل ساختمان استانداری پیگیر مطالبات معوقه خود شدند.

روز گذشته (یکشنبه، ۲۶آذرماه) گروهی از کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به تهران، بابت مطالبات معوقه خود مقابل ساختمان استانداری زنجان تجمع کردند.

به گفته کارگران معترض علت برپایی این تجمع صنفی، پرداخت نشدن معوقات مزدی کارگران پیمانی پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به تهران است که دست کم سه تا ۶ ماه به تاخیر افتاده است.

این کارگران که مدعی‌اند درسال جاری کارفرما هنوز با آن‌ها قرار دادی امضاء نکرده است در رابطه با پیگیری مطالبات خود از طریق اداره کار استان زنجان، گفتند: “با وجود آنکه بازرسی اداره کار پیگیر است اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است”.

از صبح امروز؛ تجمع کارگران بازنشسته کیان‌تایر مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت/ سنوات قسطی هم پرداخت نمی‌شود

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷، جمعی از کارگران بازنشسته کارخانه لاستیک سازی کیان ساعت ۱۱ صبح امروز در اعتراض به پرداخت نشدن سنوات ایام خدمت خود تجمعی را مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت برپاکردند که همچنان ادامه دارد.

مجموع بازنشستگانی که هنوز بابت سنوات پایان خدمت خود از کارخانه لاستیک البرز طلبکارند در حدود ۴۰۰ نفر است که از سال ۹۰ به بعد تدریجی بازنشسته شده‌اند، مطابق تعهدی که اعضای هیات حمایت از صنایع در مقام مدیریت موقت کارخانه ایران تایر در زمان بازنشستگی این کارگران داده بودند، قرار بود که تا تسویه کامل سنوات پایان خدمت، هر ماه ۵۰۰ هزار تومان به آنها پرداخت شود.

مطابق گفته های معترضان هر کدام از آنها از بابت سنوات بازنشستگی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از کارخانه کیان تایر طلبکار هستند و قاعدتا حتی با پرداخت همان ۵۰۰ هزار تومان در ماه هم روند تسویه‌حساب آنها بیش از یک دهه طول می‌کشد .

شماری از این معترضان در روز هفتم آذرماه نیز تجمعی مشابهی را مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده بودند، آن‌زمان مسئولان این وزارتخانه وعده دادند که پیگیر حل و فصل مطالبات بازنشستگان هستند.

بازنشستگان فولاد مبارکه وذوب آهن اصفهان امروز هم تجمع کردند

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷، گروهی از بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان در ادامه پیگیری‌های قبلی خود، برای امروز (دوشنبه، ۲۷ آذر ماه)با انجام راهپیمایی در خیابان آماد‌گاه شهر اصفهان، مقابل ساختمان مرکز صداوسیمای استان اصفهان تجمع کردند.

این بازنشستگان مدعی هستند که حدود ۲ ماه است پرداخت مستمری آنها به تاخیر افتاده‌است و در همین راستا از مسئولان مربوطه تقاضای رسیدگی به خواسته‌های خود را دارند تا با اختصاص بودجه‌ای دولتی این مشکل را مرتفع کنند.

آنان در خصوص بخش دیگری از مطالبات بازنشستگی خودمی‌گویند: “از سال ۹۱ تاکنون نیز بخشی از مطالبات مربوط به اجرای احکام معلق شده، همانند همسان سازی حقوق حق سرپرستی و حق سختی کارمان پرداخت نشده است و مشکلات زیادی در زمینه درمان مستقیم وبیمه تکمیلی خود دارند”.

همچنین بازنشستگان معترض در ادامه پیگیری‌های خود با مراجعه به ساختمان صداوسیمای استان اصفهان، نسبت به پوشش ندادن اخبار مربوط به مطالبات بازنشستگان فولاد واعتراضات اخیر آنان، انتقاد کردند.

به گفته یکی از بازنشستگان؛ بیان مشکلات قشر کارگر وبازنشسته باید در دستور کار مدیریت رسانه استانی قرار بگیرد اما عدم انعکاس واقعیت‌ها، زمینه سوء استفاده رسانه‌های مغرض را از مشکلات آنها فراهم خواهد کرد.

تجمع ناظران کشاورزی مقابل مجلس

به گزارش ایسنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷، جمعی از ناظران کشاورزی با تجمع مقابل مجلس خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی‌شان شدند.

یکی از این تجمع کنندگان گفت که بعضا ناظران کشاورزی با دو سال سابقه قبل از سال ۹۰ استخدام شدند اما ما که از سال ۹۰ تاکنون مشغول به کار هستیم وضعیت استخدامی‌مان در هاله‌ای از ابهام است. به همین دلیل ما می خواهیم که وضعیت استخدام ناظران کشاورزی از سال ۹۰ تا ۹۶ تعیین تکلیف شود.

همچنین تعدادی از دامداران و کشاورزان نیز با تجمع مقابل مجلس خواستار اجرایی شدن بند «خ» ماده ۳۳ و بند «د» تبصره ۱۳ قانون بودجه ۹۶ شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید