خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  نگین قدمیان، شهروند بهایی برای تحمل حبس راهی زندان اوین شد

نگین قدمیان، شهروند بهایی برای تحمل حبس راهی زندان اوین شد

خبرگزاری هرانا – نگین قدمیان شهروند بهایی ساکن تهران که پیشتر در اسفندماه سال ۹۱ همراه ۸ تن از شهروندان بهایی به اتهاماتی از جمله همکاری در دانشگاه مجازی بهاییان به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، روز شنبه ۲۵ آذرماه هنگام سفر در فرودگاه دستگیر و صبح امروز جهت گذراندن دوران محکومیت به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نگین قدمیان شهروند بهایی ساکن تهران جهت گذراندن ۵ سال حبس تعزیری خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

نگین قدمیان در اول خردماه سال ۹۰ در یک اقدام همزمان به همراه ۳۹ شهروند بهایی در ارتباط با دانشگاه مجازی بهاییان در شهر های تهران، شیراز، اصفهان، ساری، زاهدان، کرج دستگیر شد.

دستگیری این افراد به همراه بازرسی و تفتیش کامل منازل بود، طی این تفتیش ها کامپیوتر و تمامی جزوات و کتاب های دانشگاه مجازی بهاییان توسط ماموران وزارت اطلاعات ضبط شد.

خانم قدمیان پس از طی کردن مراحل بازجویی به همراه ۹ تن از شهروندان بهایی به نام های نازنین نیکو سرشت، عباس طائف، آزیتا رفیع‌زاده، طلوع گلکار، پیمان کوشکباغی، احمد گلزار، حسن ممتاز، نسیم باقری و احمد بهشتی در دادسرای شهید مقدس تهران حاضر شدند.

دو تن از این شهروندان با اخذ تعهد آزاد و باقی دستگیر شدگان با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

خانم قدمیان پس از اتمام مراحل نهایی وضعیت پرونده اش و دریافت حکم قطعی ۵ سال زندان توسط دادگاه تجدید نظر در ۲۵ آذرماه هنگام سفر در فرودگاه دستگیر و امروز برای گذراندن ۵ سال محکومیتش به زندان اوین منتقل شد.

گفتنی است، کلیه افراد مذکور اتهامات وارده را رد کرده و بر حق تحصیل و آموزش شهروندان بهایی تاکید کرده‌اند و عنوان داشته‌اند موسسه علمی آزاد موسسه‌ای غیر رسمی است که برای جبران محرومیت از تحصیل جوانان بهایی که در ایران به دلیل اعتقادشان از حضور در دانشگاه محروم شده‌اند تشکیل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید