خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ ساعت ۲۳:۴۹:۴۴

    خانه  > سایر گروهها  >  حبس زدایی؛ حکم متفاوت دادگاه برای خبرنگار نهبندانی

حبس زدایی؛ حکم متفاوت دادگاه برای خبرنگار نهبندانی

خبرگزاری هرانا – یک خبرنگار در نهبندان، به علت تصادف ناشی از رعایت نکردن حق تقدم، به ساخت یک مستند درباره تصادفات رانندگی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، براساس حکم دادگاه، این خبرنگار به جای جریمه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی در حق صندوق دولت، به تهیه یک مستند ۲۰ دقیقه ای با موضوع تصادفات رانندگی محکوم شده است.

شهرستان نهبندان یکی از شهرستان‌های استان خراسان جنوبی واقع در شرق ایران است.

پیش تر یکی از دادستان های کشور توضیح داده بود “ما در حبس زدایی به دنبال استفاده منطقی، عقلانی و هدفمند از مجازات حبس هستیم، حبس زدایی یک اندیشه خاص دستگاه قضایی نیست بلکه موضوع حبس زدایی خواست ملی، دینی،عقلانی و فرا قوه ای است.”

سعید اقبالی اعلام کرد: باید موضوع مجازات های جایگزین زندان در دستور کار باشد تا بتوانیم شاهد کاهش محسوس جمعیت زندانیان باشیم.

وی توضیح داد: در حال حاضر علاوه بر روش‎هایی که برای کاهش صدور احکام مجازات حبس به کار برده می‎شود، تعلیق مجازات مجرمانی که برای نخستین بار مرتکب جرم می‎شوند از دیگر راه‎های مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندان ها به شمار می‎آید.

وی گفت: سیاست حبس‎زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‎ها، می‎تواند از طریق بهره‎گیری از روش‎های متعدد در مسیر اجرا موفقیت‎های بیشتری کسب کند.

اقبالی اظهار داشت: مشکلات اقتصادی، بیکاری و غیره از عوامل تاثیرگذار در بروز جرایم و در نتیجه افزایش زندانیان محسوب می‎شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید