خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  علیزاده طباطبایی: همچنان بعضی از اعضای خانواده رفسنجانی ممنوع الخروج هستند

علیزاده طباطبایی: همچنان بعضی از اعضای خانواده رفسنجانی ممنوع الخروج هستند

خبرگزاری هرانا – سید‌محمود علیزاده طباطبایی درباره خبر ممنوع الخروجی برخی از اعضا خانواده مرحوم آیت‌الله هاشمی گفت که من از طرف خانواده آقای هاشمی این موضوع را پیگیری کردم. بر اساس ماده ۱۶قانون گذرنامه فائزه و یاسر هاشمی و پسر فائزه و محسن هاشمی ممنوع‌الخروج هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، وی افزود: “این ممنوع الخروجی به معنی این نیست که این افراد اتهامی دارند زیرا ماده ۱۶قانون گذرنامه مقرر می‌دارد اگر قاضی مصلحت بداند می‌تواند افراد را از خروج از کشور منع کند”.

پیش تر فائزه هاشمی رفسنجانی در این رابطه گفته بود: “برای من گزارشی رد شده که در دادگاه‌هایم حضور پیدا نمی کنم و با یک سفیر اروپایی برای اخذ ویزا دیداری داشتم تا قبل از اینکه حکمی برایم صادر شود از ایران فرار کنم. براساس همین گزارش مرا ممنوع الخروج کرده‌اند؛ در حالیکه هر سه ادعا واقعیت ندارد. اولا بعد از هر احضاریه که الان تعداد آنها بیشتر از فیش های آب و برق و تلفن و گاز در هر ماه شده است، در مهلت قانونی به شهادت بازپرس پرونده و قضات دادگاهها حضور پیدا کردم. ثانیا من بخصوص در یکی دو سال اخیر هیچ دیداری با سفیر ایتالیا نداشته‌ام. ثالثا من ویزای شینگن در حال حاضر در پاسپورت خود دارم، مشکل ویزا ندارم که بخواهم سریع ویزا بگیرم و به تعبیر اینها از کشور فرار کنم”.

به گفته فائزه هاشمی فشار به خانواده آیت الله هاشمی تنها به این مورد محدود نشده است. او در ادامه افزود: “بعد از ممنوع الخروجی من، گزارش‌های دیگری آمد و اتفاقات دیگری برای خانواده افتاد؛ برخی دیگر از اعضای خانواده ما نیز ممنوع الخروج شدند. غیر از ممنوع الخروجی، از سوی نهادهای امنیتی هم برخوردهایی شده است که بر پایه  گزارشات غیرواقعی و ساختگی خودشان بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید