خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در اردبیل اعدام شد؛ صدور حکم دوبار اعدام برای یک زندانی

یک زندانی در اردبیل اعدام شد؛ صدور حکم دوبار اعدام برای یک زندانی

خبرگاری هرانا – یک زندانی که با اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان‌ مرکزی اردبیل اعدام شد. در خبری دیگر قضات دیوانعالی کشور حکم دوبار اعدام زندانی را تایید کردند که درجریان درگیری مسلحانه با همسایه شان، پدر و پسری را کشته و سه نفر را مجروح کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه، یک زندانی که با اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی اردبیل اعدام شد.

هویت این زندانی «صیاد احدی» ۳۵ ساله احراز شده که از ۴ سال پیش بازداشت و در این زندان بسر برده بود.

وی روز شنبه جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود.

این اعدام تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

صبح روز یکشنبه نیز یک زندانی دیگر به نام «یاور عدلی» از بند جوانان این زندان جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شد که با پرداخت یک میلیارد تومان موفق به اخذ رضایت از شکات پرونده شده و به بند خود بازگشت.

لازم به اشاره است همزمان با این اعدامها، شش زندانی دیگر نیز صبح امروز به اتهام “قتل” در محوطه زندان ساری و زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شدند.

شمارش معکوس اعدام قاتل پدر و پسر

به گزارش ایران، قضات دیوانعالی کشور حکم دوبار اعدام پسر خشمگین روستایی را تایید کردند که درجریان درگیری مسلحانه با همسایه شان، پدر و پسری را کشته و سه نفر را مجروح کرده بود.

اواخر مرداد سال ۹۳ ماموران پلیس منطقه کن سولقان درغرب تهران از درگیری خونین دو خانواده در یک روستا باخبرشدند.

این درحالی بود که یکی از مجروحان در بازجویی گفت: «از یک هفته قبل بین خانواده ما و همسایه طبقه بالایی درگیری شدیدی رخ داده بود و شهروز- پسر همسایه- مدام مزاحم ما می شد. آن روز ظهر هم در حالی که شهروز اسلحه شکاری در دست داشت به طرف ما شلیک کرد.»

با شروع تحقیقات، شهروز بازداشت شد و به جرم خود اعتراف کرد.

سپس پرونده این جنایت در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی تولیت- مستشار دادگاه- تحت رسیدگی قرار گرفت که متهم درآخرین دفاعیاتش، اتهامات خود را پذیرفت.

در پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند و متهم را به دوبار اعدام، پرداخت دیه مجروحان و سه سال زندان به خاطر نگهداری سلاح غیرمجاز محکوم کردند.

این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشورهم مهر تایید خورد و پرونده برای اجرای حکم به دادسرای جنایی تهران ارسال شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید