خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶, 22nd of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ ساعت ۱:۲۱:۳۰

    خانه  > سایر گروهها  >  کانون نویسندگان ایران: از برگزاری مراسم برای مختاری و پوینده جلوگیری شد

کانون نویسندگان ایران: از برگزاری مراسم برای مختاری و پوینده جلوگیری شد

خبرگزاری هرانا – کانون نویسندگان ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد نیروهای امنیتی روز جمعه از برگزاری مراسم نوزدهمین سالگرد کشته شدن محمد مختاری و محمد جعفر پوینده از قربانیان قتل های زنجیره ای جلوگیری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، محمد مختاری و محمد جعفر پوینده دو تن از اعضای کانون نویسندگان ایران بودند که در جریان کشتاری که به قتل‌های زنجیره‌ای معروف شد، در سال ۱۳۷۷ کشته شدند.

اعضای کانون نویسندگان در روزهای گذشته اعلام کرده بود که بنا بر سنت هرساله، برای مراسم یادبود این دو تن در امامزاده طاهر جمع خواهند شد اما امسال نیز در این زمینه موفق نشدند.

کانون نویسندگان در اطلاعیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده آورده است که ماموران امنیتی برخی از اعضای این تشکل را به داخل خودروهای نیروی انتظامی روانه کردند تا حاضرین مجبور شوند محل را ترک کنند. افرادی که به داخل خودروهای نیروهای انتظامی برده شده بودند، ساعتی بعد، و در پی اصرار مردم، آزاد شدند.

کانون نویسندگان ایران این رخداد اخیر را شکلی روشن از اعمال خشونت و پایمال کردن حقوق اولیه شهروندان خوانده است.

هفته گذشته نیز این کانون خبر داده بود که مأموران امنیتی از برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت علی‌اشرف درویشیان، داستان‌نویس و پژوهشگر ادبیات عامه، جلوگیری کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید