خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ ساعت ۹:۱۷:۲۱

    خانه  > کارگران  >  اخبار کارگری؛ مرگ کارگران و تداوم گزارشات معوقات مزدی

اخبار کارگری؛ مرگ کارگران و تداوم گزارشات معوقات مزدی

خبرگزاری هرانا – دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوزاندن چوب و زغال در روستا ملاکندی پلدشت دچار خفگی شدند. بنابر گزارشی دیگر نیز کارگران شهرداری امیدیه و جمعی از کارگران کارخانه آذرشهد شهرستان ارومیه خبر از معوقات مزدی چند ماه خود می دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۴، دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوزاندن چوب و زغال در روستا ملاکندی پلدشت دچار خفگی شدند.

سرپرست هنگ مرزی پلدشت از فوت دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوختن زغال خبر داد.

«سلیمان بایرامی» درباره فوت دو کارگر اظهار کرد: “دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوزاندن چوب و زغال در روستا ملاکندی پلدشت در استان آذربایجان غربی دچار خفگی شدند”.

سرپرست هنگ مرزی پلدشت افزود: “اجساد برای بررسی و تحقیق به پزشکی و قانونی انتقال یافت”.

تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران شهرداری امیدیه ادامه دارد

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۳، به دلیل آنچه که کاهش در آمد شهرداری امیدیه عنوان می‌شود، ۲۶۰ کارگر این مجموعه ۲ تا ۳ ماه معوقات مزدی طلبکارند.

«محمد رضا آقا جاری»، رئیس شورای شهر امیدیه در مورد مطالبات معوقه کارگران شهرداری امیدیه به خبرنگار ایلنا می‌گوید: “کاهش در آمد شهرداری امیدیه باعث بروز مشکلاتی ناشی از کمبود منابع مالی شده است به همین دلیل هم اکنون کارگران ۲ تا ۳ ماه معوقات مزدی طلب دارند”.

او با بیان اینکه پیش از این مطالبات معوقه کارگران شهرداری امیدیه به حداقل سه تا چهار ماه می‌رسید و باپیگیری انجام شده بخشی از این مطالبات پرداخت شد، افزود: “اعضای جدید شورا از بدو آغاز فعالیت خود تمام تلاش خود را برای کاهش بدهی های مالی شهرداری به پیمانکاران وکارگران معطوف کرده‌اند”.

به گفته وی ، بخش دیگری از مشکلات شهرداری امیدیه مربوط به طلب برخی نهادهای دولتی وخصوصی از شهرداری بازمی‌گردد که ارزش آن دست کم به ۲۱ میلیارد تومان می‌رسد.

به گفته وی همچنین در مورد بازپرداخت مطالبات مزدی کارگرانی که به صورت حجمی در شهرداری امیدیه مشغول کارند، گفت: “این کارگران تقریبا از ابتدا سال دستمزدی دریافت نکرده بودند که اخیرا با دخالت شورای شهر، ۵ ماه از مطالبات آنها به صورت یکجا پرداخت شد”.

آقاجاری تاکید کرد: “مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد کارگران بوجود آمده ناشی از کمبود منابع مالی است با این حال پیگیری اعضای شورای شهر برای بروز رسانی مطالبات کارگران ادامه خواهد داشت ودر این زمینه نیازمند حمایت بیشتری هستیم”.

مطالبات مزدی سال جاری کارگران «آذرشهد» پرداخت نشده‌است

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۳، مطالبات مزدی سال جاری جمعی از کارگران کارخانه آذرشهد شهرستان ارومیه تولید کننده آب نبات و بیسکویت پرداخت نشده است.

کارگران آذرشهد در سال جاری چند تجمع صنفی برگزار کرده‌اند که یکی از این تجمع‌ها مربوط به روز ۳۰ خرداد ماه سال جاری است، در آن روز کارگران معترض به سایت‌های محلی این استان گفته بودند که از اسفند ماه سال ۹۵ دستمزدهای خود را دریافت نکرده‌اند.

اداره کار شهرستان ارومیه هم در تماس ایلنا، پرداخت نشدن مطالبات مزدی کارگران این واحد را تایید کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید