خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶, 16th of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ساعت ۲۱:۵۵:۲۴

    خانه  > اعدام  >  دو متهم به حکم دادگاه به اعدام محکوم شدند

دو متهم به حکم دادگاه به اعدام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – مرد تبعه خارجی که در درگیری یک تن را کشته و متواری شده بود، به صورت غیابی محاکمه و به اعدام محکوم شد. در پرونده دیگر نیز پسر جوانی که در فاصله یک سال دو دوستش را در جریان درگیری با چاقو به قتل رسانده بود، برای دومین بار به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، مرد افغانستانی که در درگیری یک ایرانی را کشته و متواری شده بود، به صورت غیابی محاکمه و به اعدام محکوم شد.

این جنایت چند سال قبل در خانه ای واقع در حاشیه تهران اتفاق افتاده بود.

پلیس پس از تحقیقات تخصصی ردپای جوان افغانستانی به نام «شیرعلی» را در این جنایت کشف کرد و او را تحت تعقیب قرار داد.

اما از آنجا که تحقیقات برای دستگیری متهم به نتیجه ای نرسیده است، کیفرخواست پرونده با موضوع قتل عمد صادر شد و پس از ارسال آن به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران، جلسه محاکمه به ریاست قاضی عبداللهی برگزار و متهم به صورت غیابی به اعدام محکوم شد.

اما با اعتراض وکیل متهم فراری به این رای، پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شد.

دومین حکم اعدام برای یک زندانی

به گزارش ایران، پسر جوانی که در فاصله یک سال دو دوستش را در جریان درگیری با چاقو به قتل رسانده بود، برای دومین بار به اعدام محکوم شد.

این متهم که چندی قبل به اتهام قتل دوستش در درگیری سال ۹۱ به اعدام محکوم شده بود، صبح دیروز برای رسیدگی به پرونده قتلی که سال ۹۲ مرتکب شده بود پیش روی قضات شعبه دوم دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی زالی قرار گرفت و گفت: “من قصد قتل کسی را نداشتم و می‌خواستم میانجیگری کنم اما ناگهان مقتول به من فحاشی کرد و من هم با چاقو او را زدم و فرار کردم”.

پس از پایان اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و او را در دومین پرونده جنایتش نیز به اعدام محکوم کردند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید