خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, کودکان  >  رهایی سه زندانی از اعدام همزمان با اعدام قریب الوقوع زندانی دیگر

رهایی سه زندانی از اعدام همزمان با اعدام قریب الوقوع زندانی دیگر

خبرگزاری هرانا – کودک مجرم گیلانی با رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت از سویی دیگر دو مرد که در زندان رجایی شهر کرج در پرونده های جداگانه در یک قدمی چوبه دار قرار داشتند، بخشیده شدند. در خبری دیگر نیز مرد جوان که ۳ تن از اعضای خانواده بهترین دوستش را در یک جنایت هولناک در محله گلابدره شمیران به قتل رسانده بود به زودی در زندان رجایی شهر اعدام می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، نخستین پرونده مربوط به یک مرد سابقه دار است که در سال ۹۰ هنگام پرسه زدن در خیابان با رهگذری چشم در چشم شده وبه همین بهانه واهی او را پس ازدرگیری شدید با چاقو به قتل می‌رساند.

متهم به قتل پس ازدستگیری، در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده محاکمه و محکوم به اعدام شد.

پس ازتأیید حکم اش، در یک قدمی اعدام قرار داشت که سرانجام با جلب رضایت اولیای دم و پرداخت دیه از طناب دارگریخت.

در پرونده دوم هم مردی جوان که چند سال قبل به علت اختلاف‌های خانوادگی، همسرش را با ضربات چاقو در پاکدشت کشته بود و در همین دادگاه به اعدام محکوم شده بود لحظاتی قبل از اعدام موفق به دریافت وقت از خانواده مقتول شد.

او سرانجام با جمع‌آوری پول دیه کامل وجلب رضایت اولیای دم از اعدام گریخت.

این دو مرد که از اعدام نجات یافته‌اند روزیکشنبه در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از نظر جنبه عمومی جرم محاکمه شدند و قضات دادگاه پس از شنیدن دفاعیات هر دو وارد شور شدند تا درباره آنها تصمیم بگیرند.

نجات جوان گیلانی از چوبه دار با رضایت اولیای دم

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جوان گیلانی با رضایت اولیای دم از قصاص اعدام نجات یافت.

حجت الاسلام علی مصطفوی نیا دادستان عمومی و انقلاب رشت گفت: “جوانی که به جرم قتل بهقصاص محکوم شده بود امروز با رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت”.

 وی افزود: “این مجرم ۴ سال پیش هنگامی که ۱۶ سال داشت در یک نزاع خیابانیبا چاقو جوانی ۲۱ ساله را در محله حمیدیان رشت به قتل رسانده بود”.

 دادستان عمومی و انقلاب رشت با بیان اینکه حکم قصاص قاتل پس از طی مراحل قانونی در دیوان عالی کشور تایید شده بود اعلام کرد:با همت نیکوکاران و برگزاری جلسات متعدد اولیای دم از اجرای حکم اعدام قاتل فرزند خود گذشتند.

 حجت الاسلام علی مصطفوی نیا تصریح کرد: “همه مراحل اخذ رضایت از اولیای دم با نظارت دادستانی رشت انجام شد”.

سفارش چوبه دار برای قاتل ۳ جنایت «گلابدره» شمال تهران

به گزارش رکنا، مرد جوان که ۳ تن از اعضای خانواده بهترین دوستش را در یک جنایت هولناک در محله گلابدره شمیران به قتل رسانده بود به زودی در زندان رجایی شهر اعدام می شود.

دوشنبه ۲۰ بهمن سال ۹۳ گزارش انفجار گاز و آتش‌سوزی ساختمانی مسکونی در خیابان «گلابدره» شمیرانات به آتش‌نشانی گزارش شد.

پس از اطفای حریق، آتش‌نشانان جسد یک کودک و دو زن را پیدا کردند.

با توجه به اینکه بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد این افراد کشته شده‌اند، موضوع به پلیس گزارش شد.

با حضور بازپرس ویژه قتل و تیم تحقیق در محل جنایت، تجسس‌های میدانی دراین باره آغاز و چندی بعد مرد ۳۰ ساله‌ای که از دوستان خانوادگی قربانیان بود به اتهام ارتکاب جنایت شناسایی و دستگیر شد.

مرد جوان متهم بود همسر ۲۸ ساله، مادرو پسر ۸ ساله دوستش را به قتل رسانده و با بریدن شیلنگ گاز آبگرمکن و ایجاد صحنه یک آتش‌سوزی سعی در پنهان کردن این جنایت داشته است.

اما نقشه‌اش ناکام ماند. سرانجام با تکمیل تحقیقات و اعترافات متهم، پرونده برای محاکمه به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضیاصغرعبداللهی ارسال شد.

متهم درآخرین دفاعیاتش ضمن تشریح جزئیات جنایت به قضات گفت: “من و مهدی بچه محل بودیم. با آنکه من و همسرم به منطقه اسلامشهر نقل مکان کرده بودیم اما هر هفته خانوادگی با او و همسرش قرار می‌گذاشتیم و به دیدن هم می‌رفتیم. ماه‌ها بود من و مهدی ترامادول مصرف می‌کردیم”. اما حدود یک ماه و نیم قبل از حادثه، قرص‌هایی به نام «دراگون» خریدیم.

این دارو توهــــــم زا بود و بعد از مصرف آن فکرهای عجیبی به سرم می‌زد. از همان موقع بود که احساس می‌کردم مهدی به همسرم نظر دارد. این فکر لحظه‌ای از سرم بیرون نمی‌رفت تا اینکه تصمیم گرفتم به خانه مهدی بروم و موضوع را با او در میان بگذارم اما «مینا»-همسر مهدی- واکنش تندی نشان داد و حرف‌های نامربوطی زد. من هم عصبانی شدم و او را هل دادم. بعد هم با سیم سشوار خفه‌اش کردم. می‌خواستم از خانه خارج شوم که از پنجره همسایه‌شان را دیدم و به داخل اتاق برگشتم. سپس النگوهای مینا را از دستش بیرون آوردم و سه تراول چکی را که در خانه بود برداشتم.اما همین که در را باز کردم «حلیمه» مادر مهدی که در آپارتمان روبه‌رویی عروسش زندگی می‌کرد از در بیرون آمد.

او از گذشته مرا می‌شناخت و به خانه‌اش دعوتم کرد اما گفتم همسرم پیش مینا است و دنبال او آمده‌ام. این زن که به من مشکوک شده بود به همین دلیل خواست وارد اتاق عروسش شود که من با گلدان به سرش کوبیدم و با چاقو او را کشتم. همان لحظه «علیرضا»، پسر ۸ساله از مدرسه به خانه بازگشت و در زد. در را که باز کردم از پشت سر او را گرفتم و به اتاق خواب مادربزرگش بردم. اما ناگهان او داخل آینه چهره مرا دید. چاره‌ای نداشتم و او را هم با چاقو کشتم. بعد هم با بریدن شیلنگ گاز همه جا را آتش زدم.»

با توجه به اعتراف‌های متهم و درخواست اولیای دم، قضات در پایان جلسه وارد شور شدند و عامل جنایت را به سه بار اعدام، ۸سال زندان و ۷۴ضربه شلاق به جرم تخریب،سرقت و پرداخت دیه به جرم ایجاد جراحت‌هایی به قربانیان محکوم کردند.

این حکم در دیوان عالی کشور نیز به تأیید رسید و با انتقال پرونده به شعبه اجرای احکام، قرار است این جنایتکار در زندان رجایی شهر کرج و با حضور نماینده دادستان، رئیس اجرای احکام وبرخی دیگرازمسئولان اجرا شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید