خبرگزاری هرانا

    خانه  > دگرباشان جنسی, سایر گروهها  >  بازداشت مدیر کانال تلگرامی دگرباشان جنسی در مشهد

بازداشت مدیر کانال تلگرامی دگرباشان جنسی در مشهد

خبرگزاری هرانا – فردی که متهم است با موضوع “دگرباشان جنسی” چند گروه تلگرامی راه‌اندازی کرده است در مشهد دستگیر شد و با قرار ٢٠٠ میلیون تومانی، راهی زندان گردید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مأموران ادارۀ فضای مجازی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان‌ رضوی، در پی رصد گروه‌ها و کانال‌های فعال در تلگرام، به گروهی تحت عنوان «آکادمی جوانان ایران» برخوردند که از سوی فردی ناشناس راه‌اندازی شده بود و بیش از ١١٠٠ نفر عضو داشت. تحقیقات تیم بررسی‌‌کننده حاکی از آن بود که ادمین‌ها افرادی که به “همجنس‌گرایی” تمایل دارند را در این گروه عضو می‌کنند و آنان را به یکدیگر معرفی می‌کنند که جزئیات این گزارش به صورت مکتوب در اختیار دکتر جاویدنیا، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیۀ٢ مشهد، قرار گرفت.

با توجه به اهمیت موضوع، پرونده برای بررسی بیشتر به شعبۀ ویژۀ رسیدگی به جرائم رایانه‌ای ارجاع شد و مسئولیت ادامۀ تحقیقات قضایی این پرونده بر عهدۀقاضی حقدادی قرار گرفت که، طی بررسی‌های این شعبه، صحت خبر واصله مشخص شد و دستور شناسایی عامل یا عوامل راه‌انداز این گروه تلگرامی صادر گردید.

در تحقیقات بعدی کارشناسان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، مشخص شد مدیر این گروه در چند گروه تلگرامی دیگر به نام‌های «محمد٢٠»، «دوستان»، «حسام» و «هفت‌رنگ» که ماهیت رواج “همجنس‌گرایی” دارند نیز به عنوان یکی از ادمین‌های آن فعالیت دارد که مأموران، طبق ردزنی‌های خود، این مرد جوان را در مشهد شناسایی کردند.

ضابطان قضایی، با به دست آوردن سرنخ از محل اختفای متهم اصلی این پرونده، ضمن ارائۀ گزارش به دادسرا، دستور جلب وی و حکم ورود به منزلش را اخذ کردند و وارد عمل شدند. که این مرد جوان را در منطقۀ قاسم‌آباد دستگیر و پس از تشکیل پرونده، به دادسرا منتقل گردید.

طبق بررسی تجهیزات دیجیتالی کشف‌شده از خانۀ متهم و واکاوی این تجهیزات در آزمایشگاه ادارۀ فضای‌ مجازی فرماندهی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان‌ رضوی، اطلاعاتی دیگر که نشان می‌داد متهم اصلی این پرونده چند نفر آقا را برای ایجاد یک رابطه به همدیگر معرفی کرده است به دست آمد که متهم در ادامۀ تحقیقات پرونده این موضوع را نیز تأیید کرد.

روند تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه مشخص شد دو مورد از گروه‌هایی که متهم در آن‌ها به عنوان ادمین فعالیت داشته است در شیراز و قزوین می‌باشند که دستور جلب عامل یا عوامل راه‌انداز این گروه‌ها نیز از سوی مقام قضایی صادر شد.

دادیار شعبۀ ٢٣٣ شعبۀ ویژۀ رسیدگی به جرائم رایانه‌ای دادسرای عمومی و انقلاب ناحیۀ٢ مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: «متهم اصلی این پرونده ٣٠ ساله و دارای مدرک فوق‌دیپلم مخابرات است که، پس از تفهیم اتهام، با قرار متناسب قضایی راهی زندان شد و تحقیقات از او ادامه دارد.».

قاضی مهدی حقدادی افزود: «اتهامات متهم اصلی این پرونده فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا‌، افشای محتویات مستهجن و معرفی دو نفر جهت عمل منافی عفت است که قانون‌گذار تا ١٠سال حبس و شلاق برای مرتکبان این جرائم در نظر گرفته است.».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید