خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶, 26th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ ساعت ۱۱:۴۰:۲۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  عامل قطع درختان جنگلی کهور قلعه گنج به کاشت درخت محکوم شد

عامل قطع درختان جنگلی کهور قلعه گنج به کاشت درخت محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگستری شهرستان قلعه گنج فردی که متهم به ریشه کنی پنج اصله درخت جنگلی از نوع کهور بود را ملزم به کاشت ۱۰ اصله درخت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، غلامرضا مارزی با اشاره به اینکه درختان کهور جزء ذخایر جنگلی محسوب می شوند، گفت: “با توجه به شکایت اداره منابع طبیعی شهرستان قلعه گنج مبنی بر اقدام فردی به ریشه کن کردن پنج اصله درخت جنگلی از نوع کهور و همچنین اقرار صریح متهم در جلسه دادگاه، به استناد مواد ۴۲ و ۴۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور و رعایت ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ وی به پرداخت ۳۰ میلیون جریمه نقدی محکوم می شود”.

وی ادامه داد: “با توجه به وضع خاص متهم، فقدان سابقه کیفری و متاهل بودن دادگاه در اجرای مواد ۶۰،۵۲،۴۷،۴۶،۴۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ اجرای مجازات نامبرده را به مدت یکسال تعلیق می کند”.

مارزی گفت: “متهم موظف است با نظارت اداره منابع طبیعی در هفته درختکاری ۱۰ اصله درخت بیابانی کهور کاشته و تاییدیه آن را به واحد اجرای احکام تحویل کند”.

وی تاکید کرد: “در صورت عدم انجام شرط فوق دادگاه صادر کننده حکم قرار تعلیق را لغو و دستور اجرای حکم معلق را صادر می کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید