خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ ساعت ۲۲:۰۹:۰۰

    خانه  > اعدام, سایر گروهها  >  صدور دو حکم اعدام و ۱۹۸ ضربه شلاق در ۲ پرونده جداگانه

صدور دو حکم اعدام و ۱۹۸ ضربه شلاق در ۲ پرونده جداگانه

خبرگزاری هرانا – یک پسر جوان به اتهام قتل عمد به اعدام و به اتهام داشتن “رابطه نامشروع” به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد، دختر متهم در پرونده نیز به همین دلیل به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. از سویی دیگر مرد ۲۱ ساله ای به اتهام نگهداری مواد مخدر به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، پسر جوانی که در جریان دوئل عشقی مرتکب قتل شده بود، به اعدام و شلاق محکوم شد.

پنجم مهرماه سال ۹۳ مأموران پلیس از قتل مرد جوانی در محله باغ آذری خزانه باخبر و راهی محل شدند.

شواهد نشان می‌داد مرد ۲۸ ساله به نام رضا در جریان درگیری با مرد دیگری به نام امین بر اثر ضربه چاقو کشته شده است. به این ترتیب امین ۲۹ ساله شناسایی و دستگیر شد.

متهم با اقرار به جرمش در شرح ماجرا گفت: «در نمایندگی شرکت لیفان کار می‌کردم که به یکی از همکارانم به نام مینا علاقمند شدم. او منشی شرکت بود و بعد از چندین تماس و رفتن به پارک و قهوه‌خانه به او پیشنهاد ازدواج دادم. او قبول کرد، اما مدتی از رابطه‌مان نگذشته بود که مینا از من خواست با هم تماسی نداشته‌باشیم و رابطه‌مان را قطع کنیم. اهمیتی ندادم و تماسم را با او قطع نکردم، اما او جواب تلفن‌هایم را نمی‌داد. مشکوک شدم شاید به فرد دیگری علاقمند شده است که بعد از مدتی شک و گمانم به یقین تبدیل شد و فهمیدم قرار است، رضا به خواستگاری‌اش برود.‌»

او در ادامه گفت: «روزی با یکی از دوستانم به خانه مینا رفتم، اما او با دیدن من با مقتول تماس گرفت. مقتول بلافاصله همراه یکی از دوستانش مقابل خانه مینا آمد و با هم درگیر شدیم. با میانجیگری اهل محل غائله تمام شد و رفتیم، اما موتورم آنجا مانده بود. برگشتم موتورم را بیاورم که بار دیگر با مقتول درگیری شدم و برای ترساندن او ناخواسته دست به چاقو شدم و به سینه مقتول ضربه زدم.‌»

با اقرارهای متهم، مینا نیز بازداشت شد و با تأیید اظهارات متهم، امین به اتهام قتل عمد و رابطه نامشروع و مینا به اتهام رابطه نامشروع روانه زندان شدند.

پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه با درخواست قصاص از سوی اولیای دم، متهم از خودش دفاع کرد و در پایان هیئت قضایی امین را به اتهام قتل عمد به قصاص و از تجاوز به عنف تبرئه و به اتهام ارتکاب به عمل منافی عفت به ۹۹ ضربه شلاق و مینا نیز به اتهام ارتکاب به عمل منافی عفت به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد.

این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات شعبه ۱۹‌دیوان تأیید شد.

مجرم به اعدام محکوم شد

سیزدهم مرداد ماه سال۹۳، مأموران پلیس خانی‌آباد، دو برادر را به اتهام نگهداری سه کیلو و ۹۴۰ گرم شیشه و سه‌کیلوگرم مواد پیش‌ساز دستگیر کردند.

متهمان داریوش ۲۷ ساله و امید ۲۱ ساله تحت بازجویی قرار گرفتند. داریوش به مأموران گفت: مواد متعلق به برادرش بوده و او از این ماجرا ‌اطلاعی نداشته است.

امید نیز با تأیید اظهارات برادرش گفت: “مواد متعلق به یکی از دوستانش است که بعد از ماجرای دستگیری به خارج از کشور گریخته است”.

متهمان روانه زندان شدند و پرونده به شعبه ۳۰ دادگاه انقلاب اسلامی فرستاده شد.

در حالیکه پرونده در نوبت رسیدگی قرار داشت امید در زندان متوجه شد مجازات مرگ از مجرمان زیر ۱۸ سال ساقط است به همین دلیل مدعی شد سن واقعی‌اش زمان دستگیری ۱۸ سال بوده است!

او با ارسال لایحه‌ای به شعبه ۸ دادگاه اسلامشهر، توانست شناسنامه‌اش را باطل کند و تاریخ تولدش را از سال ۱۳۷۲ به ۱۳۷۷ تغییر دهد.

به این ترتیب امید بعد از محاکمه در دادگاه انقلاب به اعدام و برادرش به حبس ابد محکوم شد.

رأی دادگاه برای داریوش تأیید اما حکم صادره با توجه به سن جدید امید برای وی شکسته شد و بار دیگر پرونده به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

متهم در آن جلسه به ریاست قاضی بابایی بار دیگر از خودش دفاع کرد و تأکید داشت که سن واقعی‌اش مطابق شناسنامه جدید است، اما هیئت قضایی با استعلام از مدارس محل تحصیل متهم متوجه جعلی بودن شناسنامه متهم شده و امید را بار دیگر به اعدام محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید