خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فیلتر خبرگزاری آریا بدلیل انتشار فیلم احمدی نژاد؛ سایتهای نزدیک به احمدی نژاد همچنان خارج از دسترس

فیلتر خبرگزاری آریا بدلیل انتشار فیلم احمدی نژاد؛ سایتهای نزدیک به احمدی نژاد همچنان خارج از دسترس

خبرگزاری هرانا – مدیر مسئول خبرگزاری آریا از فیلتر شدن این خبرگزاری به دلیل انتشار فیلم سخنرانی احمدی نژاد در شهر ری خبر داد. در روزهای اخیر سایت “دولت بهار” از رسانه های نزدیک به محمود احمدی نژاد و همینطور سایت رسمی “محمود احمدی نژاد” از دسترس خارج شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امیر محبیان مدیرمسوول و سردبیر خبرگزاری آریا، با تأیید فیلترشدن این خبرگزاری گفت: “هیچ اعلامی به ما به شکل نامه و تذکر داده نشده بود و ما ناگهان متوجه شدیم که لینک خبرگزاری فیلتر شده است”.

وی با اشاره به اینکه از قرار معلوم فیلترشدن خبرگزاری به دلیل انتشار فیلم صحبت‌های محمود احمدی‌نژاد در حرم عبدالعظیم حسنی بود، گفت: “خبرگزاری آریا بخشی دارد که ویدئوهای مختلف را از منابع مختلف تأیید شده کرال می‌کند و در سایت قرار می‌دهد و تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار ویدئو این‌گونه کرال و منتشر شده است و یکی از ویدئوهایی که کرال شده بود ویدئوی صحبت‌های محمود احمدی‌نژاد در شهر ری بود که از سایت آپارات کرال شده بود”.

وی ادامه داد: “به دنبال این مساله بدون آنکه ما اطلاعی داشته باشیم متوجه شدیم که لینک سایت فیلتر شده است و از مراجع مختلف این مساله را پیگیری کردیم که همه آنها اظهار بی‌اطلاعی و حتی اظهار تعجب می‌کردند و با کمک برخی دوستان در قوه قضائیه به این نتیجه رسیدیم که دادسرای فرهنگ و رسانه با توجه به اینکه این مساله شاکی خصوصی دارد و لینک سایت را فیلتر کردند”.

محبیان ادامه داد: “هیچ تذکری به ما درباره انتشار این ویدئو داده نشده بود و قطعاً اگر تذکر داده می‌شد ما ویدئو را منتشر نمی‌کردیم. همان‌گونه که به سایت آپارات تذکر داده شده و آنها لینک را برداشته‌اند و از آنجایی که لینک سایت ما نیز متصل به سایت آپارات بوده وقتی آپارات لینک را برمی‌دارد به صورت اتوماتیک در سایت ما نیز حذف می‌شود”.

وی ادامه داد: “ما تا به حال هیچ‌گونه خلافی نداشته‌ایم و هیچ تذکر و اخطاری نیز دریافت نکرده بودیم. این مساله را روز شنبه پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم ریاست قوه قضائیه مانند سابق این مساله را پیگیری کند و با درایت و مدیریت خود شرایطی به وجود بیاید که خبرگزاری به فعالیتش ادامه بدهد”.

از سویی دیگر روز ۲۵ آبان ماه، کانال خبری دولت بهار در خبری اعلام کرد سایت «دولت بهار» نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران و سایت رسمی شخص محمود احمدی نژاد از دسترس خارج شده است.

کانال تلگرامی دولت بهار در پستی اعلام کرد سایت این دو پایگاه فیلتر شده است.

گفتنی است دولت بهار سایت نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری دولت نهم و دهم و سایت شخصی محمود احمدی نژاد نیز بازتاب دهنده رسمی نظارت و مواضع فکری او بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید