خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶, 24th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ساعت ۱۷:۵۶:۳۷

    خانه  > slide, اعدام  >  پنج زندانی در ارومیه و بندرعباس اعدام شدند

پنج زندانی در ارومیه و بندرعباس اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، چهار زندانی پس از عدم گذشت اولیای دم، به اتهام ارتکاب “قتل عمد” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند، همزمان یک زندانی از محکومان جرایم مواد مخدر در زندان بندرعباس اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، چهار زندانی به اتهام “قتل” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

این زندانیان در یک گروه ۶ نفره روز شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶، جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندانی مرکزی ارومیه منتقل شدند.

دو زندانی پس از اینکه موفق شدند از اولیای دم مهلتی برای جلب رضایت آنان بگیرند به ببندهای خود بازگشتند اما ۴ تن از این افراد اعدام شدند.

هویت اعدام شدگان مرتضی (مسعود) قلی پور، رامین عشقی، مهدی حاجی زاده و قباد مرادی احراز شده است

بر اساس گزارشات منتشر مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندان ارومیه بعنوان مرکز استان آذربایجان غربی پس از زندانهای کرج در یکسال اخیر دومین میزان اجرای حکم اعدام گزارش شده را با سهم ۱۱ درصدی در سطح کشور شاهد بوده است.

همزمان سازمان حقوق بشر ایران نیز از اعدام یک زندانی در زندان بندرعباس خبر داد.

بر اساس این گزارش صبح روز جاری، دوشنبه ۲۲ آبان ماه یک زندانی در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد.

هویت این زندانی “صابر سلیمانی” ۳۷ ساله و اهل شهر تکاب احراز شده است. وی سال ۱۳۹۳ به اتهام حمل ۹ کیلو گرم هروئین و ۲ کیلو و هفتصد گرم شیشه بازداشت و در دادگاه انقلاب بندرعباس به اعدام محکوم شده بود.

حکم اعدام این زندانی در حالی اجرا شد که از فردا «قانون الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» اجرایی خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید