خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ساعت ۲۱:۳۶:۱۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم حبس برای دو شهروند مریوانی

صدور حکم حبس برای دو شهروند مریوانی

خبرگزاری هرانا – دو شهروند مریوانی که با تودیع وثیقە به صورت موقت آزاد شده بودند، مجموعا به چهار سال حبس تعزیری محکوم شدند. آنها با اتهام «حمل پرچم اقلیم کردستان عراق» در مراسمات نوروز بازداشت شده بودند.

به گزارش خبگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «امیر ارژنگی» ۲۱ ساله فرزند مختار و «باسط افشار» ۱۹ ساله فرزند رضا از سوی دادگاه انقلاب به اتهام «حمل پرچم اقلیم کردستان عراق در مراسمات نوروز» هر کدام به دو سال حبس محکوم شدند.

قانون مشخصی برای ممنوعیت حمل و نگهداری پرچم مذکور در ایران وجود ندارد اما به تجربه استفاده از آن توسط شهروندان کرد در ایران با تبعات امنیتی و قضایی برای آنان همراه است.

این دو، پس از بیش از سه ماه بازجویی، روز چهارشنبە ٢٨ شهریور ۱۳۹۶ با تودیع وثقە آزاد شدند.

آنها ابتدا در دادگاه هرکدام به سه سال حبس و تبعید به بلوچستان محکوم شده بودند که با اعتراض‌شان، حکم در دادگاه تجدیدنظر برای هر کدام به دو سال حبس تقلیل یافت. حکم را دادگاه انقلاب مریوان در ۱۸ آبان صادر کرده و مقرر شده است که ظرف پانزده روز جهت تحمل حبس خود را معرفی نمایند.

امیر ارژنگی و باسط افشار از اهالی روستای «نی» از توابع مریوان هستند که در روز ۲۴ خرداد از سوی نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

از راست؛ «امیر ارژنگی» و «باسط افشار»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید