خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت دست کم چهار تن در ماکو و چالدران

بازداشت دست کم چهار تن در ماکو و چالدران

خبرگزاری هرانا – نیروهای امنیتی در شهرستان ماکو یک تن را به ظن «همکاری با احزاب کرد» بازداشت کردند. در چالدران هم سه تن با دلایل مشابهی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶، نیروهای امنیتی ماکو «مصطفی عثمانی» را در منزل شخصی‌اش در این شهرستان بازداشت و وی را به محل نامعلومی منتقل کردند.

یک منبع نزدیک به خانواده‌ی مصطفی عثمانی با تایید این خبر گفت: «نیروهای مذکور، برگه‌ی قضایی جهت بازداشت وی ارائه نداده‌اند و حتی مرتبط‌ بودن بازداشت از سوی کدام اُرگان امنیتی را هم به اطلاع آنها نرسانده‌اند. در زمان بازداشت، به خانواده‌ی عثمانی اعلام شده است که وی متهم به همکاری با احزاب کُردی است.»

از سوید دیگر گزارش می شود روز چهارشنبه ۱۷ آبان، سه تن از اهالی شهرستان مرزی چالدران احتمالا به اتهام «همکاری با احزاب کُردی» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

هویت این افراد «کمال حیدرانلو» فرزند محمد، «بهمن بروکی» فرزند عطا و «محمد خلیلی» فرزند عبدالحمید است. بنابر گزارشات دریافتی، این افراد در هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته شده‌اند.

لازم به یادآوری است منطقه مرزی چالدران پس از آنکه مورخ ۱۲ آبان ماه در طی درگیری بین نیروهای انتظامی و یکی از گروههای اپوزیسیون کردستان ۸ مامور مرزی کشته شدند فضای به شدت امنیتی را تجربه می کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید