خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ ساعت ۱۶:۱۵:۳۰

    خانه  > اعدام  >  محکومیت یک زندانی به اعدام همزمان با رهایی زندانی دیگر از چوبه دار

محکومیت یک زندانی به اعدام همزمان با رهایی زندانی دیگر از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – نانوای جوان که دوستش را با چاقو به قتل رسانده بود پس از محاکمه در دادگاه کیفری تهران به قصاص محکوم شد. با تأیید این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور، عامل قتل در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت. همچنین دادستان عمومی و انقلاب عباس آباد گفت “زنی که حدود سه سال پیش شوهرش را کشت و محکوم به اعدام شد با رضایت اولیای دم بخشیده شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، این جنایت شهریور سال ۹۰ در منطقه حصار کرج اتفاق افتاد که درجریان آن پسر ۲۶ ساله‌ای به نام شاهرخ کشته شد.

قاتل ۲۰ ساله که مجید نام دارد ساعتی بعد خود را به پلیس معرفی کرد و در بازجویی اظهار داشت: «شبی من و شاهرخ در عروسی دوستمان شرکت داشتیم که هنگام جمع کردن هدایای عروسی و شاباش که طبق سنت بر سر داماد می‌ریزند با هم دعوایمان شد. اما فردای آن شب شاهرخ به سراغم آمد و به داد و بیداد پرداخت. من از او خواستم آرام صحبت کند اما گوشش بدهکار نبود تا اینکه با هم دست به یقه شدیم و ناگهان با چاقویی که همراهم بود ضربه‌ای به او زدم که متأسفانه باعث مرگش شد ولی من هرگز قصد کشتن او را نداشتم.»

مجید پس از این اعتراف در شعبه یک دادگاه کیفری محاکمه و به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد.

این حکم برای اجرا به دادسرای جنایی سپرده شد و جوان محکوم در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

مادر مقتول که از غم قتل پسرش بشدت اندوهگین است می‌گوید به هیچ عنوان حاضر به گذشت از حق قصاص نیست وقصاص قاتل فرزندش را می‌خواهد.

بخشش قاتل محکوم به اعدام در عباس آباد مازندران

به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب عباس آباد گفت که زنی که حدود سه سال پیش شوهرش را کشت و محکوم به اعدام شد با رضایت اولیای دم بخشیده شد.

بهزاد پارسا روز دوشنبه افزود :‌ “دراین پرونده همسرمقتول در سال ۱۳۹۳ به علت اختلافات خانوادگی همسرش را با ضربات چاقو کشت و درپی آن بنا به درخواست خانواده مقتول و پس از رسیدگی پرونده، حکم قصاص برای قاتل صادر شد”.

وی اظهارداشت: “بنابراین با گذشت سال ها از وقوع چنین جرمی با پادرمیانی بسیاری از مسئولان و افراد نیکوکار در نهایت پدر مقتول امروز در حضور دادستان از حق قصاص شرعی و قانونی اش صرف نظر کرد و عروس خود را بخشید و رضایت داد”.

شهرستان عباس آباد با جمعیتی دست کم ۵۰ هزار نفر درغرب مازندران قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید